szerző:
Eduline

Dezső Tamás cáfolta, hogy az ELTE bölcsészkarán negyvenfős szemináriumok indulnának szeptembertől az oktatók...

Dezső Tamás cáfolta, hogy az ELTE bölcsészkarán negyvenfős szemináriumok indulnának szeptembertől az oktatók elbocsátása miatt. A kar dékánja hozzátette: ilyen tervről nem volt szó, és nem is kényszerülnek erre - írja az Index.

Júliusig huszonegy oktatót bocsát el az ELTE Bölcsészettudományi Kara, a felsőoktatási intézmény állami támogatása ebben az évben ugyanis 4,5 milliárd forinttal csökkent. A portál korábban azt írta: egy oktatóknak tartott értekezleten került szóba az a lehetőség, hogy szeptembertől a tanári létszám csökkenése miatt akár 30-40 fős szemináriumok is indulhatnak.

Dezső Tamás elmondta: A BTK-n az állami források elvonása miatt 21 oktatót kényszerülnek elbocsátani, illetve nyugdíjazni. Azonban, mivel a karnak 550 oktatója van, ez a kiesés szeptembertől nem okoz megoldhatatlan problémát. Más lett volna a helyzet, tette hozzá Dezső Tamás, ha 21 vezető oktató helyett 50 tanársegédet küldenek el, ők ugyanis általában több órát tartanak.

A szemináriumok ezután is 15 fővel indulnak - tette hozzá. Arról, hogy sorsolással döntenének arról, ki jut be egy szemináriumra, a dékán elmondta: azokra az órákra, amelyekre sokan jelentkeznek, eddig is a jelentkezés sorrendjében kerülhettek be a hallgatók. A BTK-n ugyanakkor kevésbé okoz gondot a túljelentkezés, egy dékáni utasítás inkább azt szabályozza, hogy egy óra nem indulhat el 5 főnél kevesebb jelentkezővel.

Dezső Tamás elmondta azt is: a téves hírekkel ellentétben szeptembertől nem lesz kevesebb tanterem a bölcsészkaron. Az egyetem eddig is bérbe adta a helyiségeket, ha azok szabadok voltak és nem akadályozták az oktatást. Ez minden felsőoktatási intézmény számára fontos bevételi forrás - tette hozzá.