Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A hallgatói szerződésben az állami ösztöndíjért cserébe meghatározott kötelező itthoni munkavállalás sérti az...
A hallgatói szerződésben az állami ösztöndíjért cserébe meghatározott kötelező itthoni munkavállalás sérti az alkotmány szellemét és a szabad mozgás európai uniós jogát, a szerződés egyoldalú, mivel az állam nem vállal garanciát arra, hogy munkahelye is lesz a diplomásoknak - írja a Pézsma blog, amely 10+1 okot gyűjtött össze, ami miatt meg fog bukni a hallgatói szerződés. Hány évig kell itthon dolgozni? Mit tesz a kormány, és miért ellenzik a diákok a szerződést? 16 húsba vágó kérdés és válasz a hallgatói szerződésről itt.
A hallgatókra rótt kötelezettség tovább erősíti a társadalmi különbségeket: a diákok egy része ki tudja majd fizetni a tandíjat, a többiek azonban vagy adóssággal, vagy korlátozott lehetőségekkel kezdik az életüket. A kormány morális elvekkel indokolja a szerződés szükségességét, a hallgatói szerződésben rögzített kötelezettség betartatása azonban komoly adminisztratív problémákba is ütközik. A teljes posztot a Pézsma blogon olvashatjátok.