Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Milliárdokat költenek a főiskolára, egyetemre felkészítő community college-okban tanuló amerikai diákok oktatására...
Milliárdokat költenek a főiskolára, egyetemre felkészítő community college-okban tanuló amerikai diákok oktatására, pedig sokan közülük be sem fejezik az iskolát – derül ki egy friss felmérésből. A kutatás eredménye szerint csak Kaliforniában az elmúlt öt évben 480 millió dollárt, vagyis majdnem 100 milliárd forintot fizettek ki a különböző intézményekben tanuló hallgatók oktatására, hiába – számolt be a The Los Angeles Times.
Az American Institutes for Research adatai szerint 2004 és 2009 között az amerikai államok összesen 4 milliárd dollárt dobtak ki az ablakon – ennyibe került azoknak a nappali tagozatos diákoknak a tandíja, akik már az első év után ott hagyták a felsőfokú szakképzést. Hírességek, akik félbehagyták az egyetemet – összefoglalónkat itt olvashatod el.
Pedig egyre többen jelentkeznek a kétéves képzésekre, ahonnan aztán könnyebben kerülhetnek be a megcélzott egyetemre vagy főiskolára - annak ellenére, hogy a tandíjak egyre magasabbak. „Az államoknak valahogyan ösztönözniük kell a diákokat arra, hogy be is fejezzék az iskolát” – vonta le a következtetést Mark Schneider, a kutatóközpont alelnöke.