Az Európai Unióból való távozásával Nagy-Britannia akár egymillió magasan képzett, fiatal munkaerőt is elveszíthet. A királyság már nem vonzó, a külföldiek egyre több elutasításba ütköznek - írja a Népszava.
A lap azt írja, közel egymillió magasan képzett európai uniós állampolgár fontolgatja a Brexit nyomán kialakult helyzet miatt, hogy nem az Egyesült Királyságban kamatoztatja a tudását.
A KPMG felmérése szerint a doktori fokozattal rendelkezők 55 százaléka, és mesterdiplomások 49 százaléka tervezi vagy komolyan fontolgatja, hogy elmegy. „A független, képzett fiatalok… akikre a legnagyobb szükség van” – olvasható a KPMG összefoglalójában. A válaszadók többsége azzal érvelt, hogy úgy érzi, kevésbé látják szívesen az országban, és kevésbé is becsülik őket. Sokan mondták, hogy a Brexit óta az Egyesült Királyság „már nem vonzó”, és európapártiként nem értenek egyet a Brexittel.
A KPMG tíz uniós országban – ott, ahonnan a legtöbben vándorolnak ki Nagy-Britanniába – ezer embert kérdezett meg terveiről és vágyairól: mint kiderült, munkalehetőségek szempontjából továbbra is az öt legkedveltebb desztináció között van (Németország és Svédország mögött, de Dánia és Hollandia előtt), viszont a válaszadók 49 százaléka úgy nyilatkozott, hogy kevésbé vágynak oda a tavaly júniusi Brexit-népszavazás óta. Ezt alátámasztja az is, hogy kevesebb uniós diák jelentkezett brit egyetemekre az utóbbi évben.
A Brexit miatt lép a világ egyik legjobb egyeteme, mások is követhetik őket. Persze az intézmény központja marad Nagy-Britanniában, de több képzést is Párizsba telepítenének, így ott jöhet létre a 700 éves intézmény első külföldi campusa. A lépés oka feltehetően az, hogy a Brexit miatt rengeteg EU-forrástól esnek el a brit egyetemek.