Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Kétszáznyolcvan doktori disszertációt vizsgál át a tokiói Waseda Egyetem egy volt diák publikációit érintő botrány miatt.
A botrányban érintett Obokata Haruko a tokiói elitegyetem 2007-ben alapított mérnöki intézetében szerzett doktori címet 2011-ben. Azzal vádolják, hogy szerzőtársaival manipulálta és meghamisította az adatokat több őssejtkutatásról szóló cikkben, amelyeket a Nature című brit tudományos folyóiratban publikáltak január végén. Amennyiben más disszertációknál is hasonló visszaélésekre bukkannak, az egyetem fontolóra veszi a doktori címek visszavonását.
A 30 éves Obokata Haruko ügyvédje hétfőn bejelentette: védence szerda délután sajtótájékoztatót tart az ügyben egy oszakai hotelben. Jelezte ugyanakkor azt is, hogy Obokatát labilis pszichés és fizikai állapota miatt hétfőn kórházba szállították Oszaka prefektúrában.
Közben a kutató munkaadója, a Kobei Riken kutatóintézet április 1-jei keltezéssel meghosszabbította Obokata szerződését, és ő is jelezte, hogy szeretné folytatni itteni kutatásait. A tokiói Waseda Egyetem múlt héten kezdte el vizsgálni Obokata disszertációját, a Riken intézet ezt követően észlelte, hogy a Nature-publikációkat is érintheti az adatok manipulációja. A Riken most azt tervezi, egy évig vizsgálni fogják, hogy a fiatal kutató eredményei helytállóak-e.
Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!