Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Egy hét alatt 12 ezer dollár (2 millió 780 ezer forint) gyűlt össze egy internetes kampányban, amelyet James Ward...
Egy hét alatt 12 ezer dollár (2 millió 780 ezer forint) gyűlt össze egy internetes kampányban, amelyet James Ward indított, hogy egyetemi tanulmányait finanszírozni tudja. A 19 éves Los angelesi diáknak öt évig nem volt állandó lakása: édesanyjával és két testvérével jobb esetben menhelyeken vagy rokonoknál, rosszabb esetben az autóban húzták meg magukat. Jelenleg egy alapítvány biztosít szállást nekik - írja a Huffington Post.
James idén érettségizett, és felvették a washingtoni Howard University fizika szakjára. "Mindig sikerült jó jegyeket szereznem, és a testvéreimet is segítettem ebben, hogy a jó úton haladjanak" - mondta. Az évi 32 ezer dolláros (7 millió 420 ezer forint) költség - ez a tandíjat, a szállást, az ellátást, a könyveket és az utazást is magába foglalja - 70 százalékát ösztöndíjakból és hitelekből finanszírozza.
A fennmaradó 10-12 ezer dollláros összegre is beadott egy hitelkérelmet, azonban azt elutasították, mivel az édesanyja nem hitelképes. Az internetes gyűjtés ötlete eredetileg nem tőle, hanem Jessica Sutherlandtől származott, aki középiskolásként maga is hajléktalan volt.
"Soha nem gondoltam volna, hogy pár nap alatt ennyi pénz gyűlik össze" - mondta James. "Boldog vagyok, hogy bár a világ keménynek és hidegnek tűnik, vannak, akik szívesen segítenek a rászorulókon" - tette hozzá a diák, aki örül, hogy legalább az első évben nem kell majd a pénzügyei miatt aggódnia. Az éjszakákat a padon töltötte, mégis bejutott a világ egyik legjobb egyetemére: David Boone-ról itt olvashattok.