Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A tavaly hatályba lépett alaptörvény negyedik, kormánypárti képviselők által javasolt módosításáról szavazhat az...
A tavaly hatályba lépett alaptörvény negyedik, kormánypárti képviselők által javasolt módosításáról szavazhat az Országgyűlés hétfőn, a 13 órakor kezdődő ülésen. A képviselők azt követően fogadhatják el az alkotmánymódosítást, hogy az ellen civilek a héten többször is tiltakoztak, valamint az Európai Unió is aggodalmának adott hangot, mondván: a változtatások alááshatják a jogállamiságot.
Az indítvány alkotmányba foglalná az Alkotmánybíróság (Ab) által megsemmisített átmeneti rendelkezések döntő többségét. Rögzítenék többek között a felsőoktatási hallgatói szerződések lehetőségét. A hallgatói szerződést minden állami ösztöndíjas hallgatónak alá kell írnia: ez rögzíti, hogy a diplomásoknak a képzési idő kétszeresét kell a végzés után itthon ledolgozniuk. 16 húsba vágó kérdés a szerződésről, válaszokkal itt.
A zárószavazás előtt álló javaslat ellen csütörtökön a fővárosi Fidesz-székház udvarában, szombaton pedig az Országgyűlés épülete melletti Alkotmány utcában tartottak demonstrációt. A résztvevők mindkét esetben az Ab épületéhez vonulva fejezték be megmozdulásukat, ahol új, a társadalom részvételével zajló alkotmányozást követeltek. Diákok is voltak a tiltakozó civilek között: a csütörtöki akcióról itt, a szombati demonstrációról pedig itt olvashattok. Az Európai Bizottság jelenleg elemzi a kormány válaszát a hallgatói szerződések ügyében: azt nézik, nem ütközik-e uniós jogba a szabályozás: erről itt olvashattok.