szerző:
Eduline
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

AZ ELTE gyakorlóiskoláinak pedagógusai és a Szegedi Tudományegyetem bölcsészprofesszorai is reagáltak a kirúgásokra.

Közös nyilatkozatot adtak ki az ELTE gyakorló általános iskoláinak és gimnáziumainak pedagógusai.

Mi, az Eötvös Loránd Tudományegyetem gyakorló általános iskoláinak és gyakorló gimnáziumainak (Gyertyánffy István Gyakorló Általános Iskola, Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium, Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium és Kollégium, Radnóti Miklós Gyakorló Általános Iskola és Gyakorló Gimnázium, Trefort Ágoston Gyakorló Gimnázium, Bárczi Gusztáv Gyakorló Általános Iskola) tanárai felháborodásunkat és tiltakozásunkat fejezzük ki a 2022. november 30-án megjelent belügyminisztériumi közleménnyel kapcsolatban, amely szerint „A munkáltatói jogokat gyakorló tankerületi igazgatók – a Belügyminisztérium elvi álláspontját követve – 2022. december 1. hatállyal három fővárosi gimnázium nyolc pedagógusának szüntetik meg rendkívüli felmentéssel közalkalmazotti jogviszonyát.” Tiltakozásunk és felháborodásunk ugyanígy vonatkozik a szeptemberben történt elbocsátásokra is

- írják.

A nyilatkozatot összesen 258 pedagógus írta alá, hozzátéve, hogy a gyakorlóiskolák tanáraiként naponta szembesülnek a tanárjelöltek csökkenő létszámával.

A közoktatás jelenlegi helyzetét, társadalmi, anyagi megbecsültségét látva számos tehetséges, pályára termett jelölt az egyetem befejezése után nem tervezi, hogy pedagógusként helyezkedjen el

- teszik hozzá.

Szerintük az érintett nyolc pedagógus kirúgása "csorbította és még nehezebb helyzetbe hozta a magyar közoktatás szereplőit", valamint " a diákok minőségi oktatáshoz, művelődéshez való jogát", ezért követelik, hogy helyezzék őket vissza az állásukba.

A szegedi bölcsészprofesszorok is kiálltak

Nem csak az ELTE, de a napokban a BME, legutóbb pedig a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészet - és Társadalomtudományi Karának oktatói is kiálltak a tiltakozó tanárok mellett.

A szegedi bölcsészprofesszorok közös nyilatkozatát a Telex szerkesztősége szúrta ki. A levelet összesen 88-an írták alá, köztük Szeged díszpolgára, Szajbély Mihály és még 24 bölcsészprofesszor, de korábban nyilatkoztak már az intézmény Természettudományi és Informatikai Kara oktatói is, a támogatók listája pedig folyamatosan bővül.

Mint írták, megdöbbenve értesültek arról, hogy érdemi párbeszéd és intézkedések helyett ismét pedagógusokat bocsátottak el.