A kollégiumok bezárása elképzelhetetlen és elfogadhatatlan megoldás - véli a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK), amely azt is kéri, hogy az állami egyetemeken a 18 fokos "fűtési limit" a kollégiumokra ne vonatkozzon.
A tanév rendjének módosítása a hallgatók szempontjából addig elfogadható, amíg az nem jelenti az oktatás minőségének, valamint hozzáférhetőségének csökkenését – írja hétfői közleményében a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK).
A szervezet arra reagált, hogy egyre több felsőoktatási intézmény jelenti be, milyen eszközökkel spórolna a rezsin – van, ahol a levelező tagozatosok online oktatásra álltak át, máshol a megszokottnál hosszabb ideig tartanak zárva a kollégiumok és az oktatási épületek, vagy a szünetek hosszán variálnak.
A HÖOK szerint a hallgatók lakhatása viszont nem lehet a spórolás eszköze, szerintük a kollégiumok bezárása a szorgalmi és a vizsgaidőszak ideje alatt elképzelhetetlen és elfogadhatatlan megoldás.
„Több egyetem részéről is felmerült, hogy a két szemeszter között téli szünetet hoz létre, mely idő alatt az egyetem felfüggeszti tevékenységét. Ez esetben is szükségesnek tartjuk, hogy azok a hallgatók, akik életvitelszerűen laknak kollégiumban, vagy akiket (diák)munkájuk az egyetemvároshoz köt, intézményi engedéllyel maradhassanak a kollégiumban” – írják, hozzátéve: arról pedig már most érkeznek hozzájuk visszajelzések, hogy a kollégiumokban a 18 fok nem elég.
„Így nyomatékosan kérjük, hogy a 18 fokos limit ne vonatkozzon a kollégiumi épületekre” – írják.