Színház- és Filmművészeti Egyetem jelenlegi vezetésének át kellene gondolnia, kiket hív „önképző szakkörnek”.
"Amikor az új SZFE vezetői lekicsinylően úgy fogalmaznak, hogy a diákok egy önképzőköri egyesületet választottak az általuk kínált komoly, elismert, akkreditált, diplomát adó képzés helyett, akkor nem említik, hogy, akik ezeket az akkreditációkat megteremtették (egy szak akkreditálása több éves kemény csapatmunka eredménye) jelenleg nem az új SZFE-n tanítanak. Hanem a FreeSZFE nevű önképzőköri egyesületben" - írja a Enyedi Ildikó, Arany Medve-díjas rendező Facebookon.
Pár hete derült ki, hogy a modellváltásra kényszerített Színház- és Filmművészeti Egyetem 2019-ben indult filmes, rendező és operatőr osztályainak hallgatói is elhagyják az SZFE-t, és tanulmányaikat a Freeszfe Egyesület közreműködésével folytatják tovább. Erre reagálva az egyetem mostani vezetése olyan közleményt adott ki, a Freeszfe-t "egy önképző egyesületnek" minősítette, amely "felelőtlenül egy felsőoktatási akkreditációval nem rendelkező, államilag elismert diplomát kiadni nem jogosult tanfolyamba édesgeti" a hallgatókat.
A Testről és lélekről és A feleségem története rendezője szerint a kormány által modellváltásra kényszerített mostani SZFE úgy kommunikál lekezelően a Freeszfe-ről, hogy közben a legtimitását éppen a Freeszfe mostani oktatóinak és azok sokéves munkájának köszönheti.
Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!
|