szerző:
Eduline

A közbringával spórolni is lehet, de a közösségi közlekedéssel kombinálva még gyorsabban odaérhettek a zh-kra.

Budapesten akár a teljes diákbérlet árát meg lehet spórolni, ha az ember bringára vált. Ráadásul saját bicikli sem kell. A MOL Bubi kerékpárjai nem tartoznak a legfürgébbek közé, a budaiak megszencedik a kaptatókon, de strapabírók és egyre több állomással találkozni városszerte.

A legnagyobb előnye mégis az ára. 90 napra normál áron 7800 forintért korlátlan számban és ideig lehet tekerni, ráadásul ha hozzájárulsz, hogy a BKK promóciós anyagokat küldjön számodra, 5000 forintra csökken az ár.

Ez azt jelenti, hogy havonta 1600 forintért bringázhattok. Ha teljes évre vettek promóciós bérletet, akkor havi egyetlen ezresből megússzátok a közlekedést. Ráadásul egyszerre akár négy bringát is kivehettek egy bérlettel, plusz a szobatársaitokkal is megoszthatjátok.

Campus life

Így spórolhattok sokat az utazással

Életmentő eszközök egyetemisták számára

Kiváló ebéd 500 forintból? Simán lehetséges!

Nagy előnye a közösségi bringázásnak, hogy összeköthető a közösségi közlekedéssel, így gyorsabban juthattok el bárhova, ami nem hátrány, ha pont a zh napján sikerül elaludni.

Debrecenben a hallgatói önkormányzat kezdeményezésére állítottak fel egy négy dokkolóból álló rendszert. Az Unibike-ra a féléves bérlet 3000 forintba kerül, ami éves szinten is csak 5000 forint.

Győrben a Győr Bike rendszerét lehet használni, félévente 5700 forintos bevezető áron. Szegeden a City Bike működik, 5000 forint egy évre a bérlet.