Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Az Egyesült Államokban tucatjával működnek olyan egyetemek és főiskolák, ahol 14 millió forintnál is drágább egy tanév. Itt van a tíz legborsosabb árú intézmény.
Az Egyesült Államokban híresen magasak az egyetemi, főiskolai tandíjak, a Chronicle of Higher Education kiadványa szerint az előző tanévben csaknem százötven amerikai főiskola és egyetem kért el évi 50 ezer dollárnál, azaz 14 millió forintnál is magasabb összeget az oktatásért és a kollégiumi szállásért, a legdrágább intézményben pedig több mint 17 millió forintot kellet kifizetniük a hallgatóknak.
A legdrágább egyetemek és főiskolák tizes listájára 57 711 dolláros, azaz több mint 16 millió forintos tandíjjal tizedikként került fel a University of Chicago. 57 820 dollárral az Egyesült Államok egyik legrégebbi - és a US News rangsora szerint a legjobb - egészségügyi intézménye, a baltimore-i Johns Hopkins University a kilencedik lett, ezt előzi meg a New York-i New School Parsons School of Design üzleti főiskola. Hetedik lett a New Hampshire-i Hanoverben található, borostyánligás (Ivy Leage) Dartmouth College, amely 1900-ban nyitotta meg az ország első posztgraduális üzleti tanszékét, a Tuck Schoolt. A lista hatodik helyezettje, a Claremont McKenna College az elmúlt években tört fel, ezt előzi meg a middletowni művészeti iskola, a Wesleyan University. Megjelent a 2015-ös felsőoktatási világrangsor: tarolnak az amerikai és a brit egyetemek.
Negyedik lett a lista másik borostyánligás elitegyeteme, a New York-i Columbia, ahol 58 742 dollárt, azaz több mint 16 és fél millió forintot kell fizetni egy tanévben az órákért és a kollégiumi helyért. Harmadik lett a szintén claremonti Harvey Mudd College, amely művészeti és mérnöki képzéseket is kínál csaknem 59 ezer dollár éves tandíjért cserébe - így a négyéves alapképzésért összesen 68 millió forintot kell kifizetniük a hallgatóknak. A második helyet is egy, az egészségügyi képzéseiről híres intézmény szerezte meg, a New York University, a legdrágább főiskola pedig a bronxville-i Sarah Lawrence College lett. Itt 61 236 dollár, azaz csaknem 17 és fél millió forint a tandíj egy évre.
A tíz legdrágább amerikai egyetem
1. Sarah Lawrence College (61 236 dollár)
2. New York University (59 337 dollár)
3. Harvey Mudd College (58 913 dollár)
4. Columbia University (58 742 dollár)
5. Wesleyan University (58 502 dollár)
6. Claremont McKenna College (58 065 dollár)
7. Dartmouth College (57 996 dollár)
8. New School Parsons School of Design (57 910 dollár)