Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Még mindig a diplomás fiatalok találnak a legkönnyebben munkát, derült ki a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK)...
Még mindig a diplomás fiatalok találnak a legkönnyebben munkát, derült ki a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) Gazdaság- és Vállalkozáskutató Intézetének (GVI) tanulmányából - írja a Figyelő. Legnehezebben a 21 éves, főiskolát végzettek szereznek állást, a legkönnyebben az egyetemi végzettséggel rendelkezők helyezkednek el.
A Figyelő szerint folyamatosan növekszik a diplomás munkanélküliség, de 1998 óta még egyszer sem lépte át az 5 százalékot, így nem igaz, hogy munkanélküliség vár a diplomás fiatalokra. Minden más képzettségi csoportban sokkal gyorsabban nő a munkanélküliségi ráta.
A GVI vállalati adatfelvétele szerint továbbra is a mérnökök vannak a legkedvezőbb helyzetben, míg a turisztikai, pénzügyi, logisztikai végzettségűekre folyamatosan csökken az igény. A legnagyobb presztízsű intézmény a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) és a Budapesti Corvinus Egyetem (BCE).
A diplomások aránya folyamatosan növekszik a KSH adatai szerint, a munkaerőpiacon viszont egyre magasabb fokú végzettséget igényelnek, így az fel is szívja a diplomásokat. A felsőfokú végzettségűek anyagilag is jobban járnak, az OECD adatai szerint átlagosan kétszer annyit visznek haza, mint a középfokú végzettséggel rendelkezők.