Egyetemi évei alatt összesen 400 ezer dollár, vagyis 88 millió forint diákhitelt vett fel egy amerikai...
Egyetemi évei alatt összesen 400 ezer dollár, vagyis 88 millió forint diákhitelt vett fel egy amerikai orvostanhallgató – az óriási adósságról a fiú édesapja, egy neves bankár számolt be.
Ben Bernanke – aki egyébként annak a New York-i banknak az elnöke, amely nemrég riasztó adatokat tett közzé a pályakezdők rekordméretű eladósodásáról – úgy véli, hogy a felsőoktatás lassan „veszélyes fenevaddá” változik az emberek szemében – adta hírül a Huffington Post.
Bernanke fia nincs egyedül: a Federal Reserve Bank adatai szerint az Egyesült Államokban soha nem tartoztak még ennyi pénzzel a hallgatók. A felvett diákhitelek összege hamarosan eléri az 1000 milliárd dollárt, ami azt jelenti, hogy a frissdiplomások fejenként átlagosan 25 ezer dollár, vagyis 5 és félmillió forint adóssággal kezdenek neki a karrierjüknek.
A cikk egy másik fiatal diplomás példáját is említi. James Moreau jelenleg 27 éves, 2006-ban szerzett oklevelet a bostoni Suffolk University marketing alapképzésén. „Miután elvégeztem az egyetemet, a nonprofit és az állami szektorban kezdtem dolgozni. Azonban hamar rájöttem, hogy így nem fogom tudni visszafizetni a tetemes adósságomat; független tanácsadóként is legalább 30 évig tart majd, amíg törlesztem a hitelt” – panaszkodott Moreau, aki a hátralévő több mint 26 millió forintos tartozását havi 143 ezer forintos részletekben fizeti vissza. A már pályakezdőként fizetésképtelenné vált hallgatók aggasztó helyzetéről itt olvashatsz bővebben.