Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A levelező tagozaton tanuló diákok többsége soha nem fejezi be az egyetemet, sokan pedig dupla annyi idő alatt szerzik meg a diplomát, mint nappali képzésre járó társaik – derül ki egy friss amerikai felmérésből.
Egyre több diák tanul levelező tagozaton az Egyesült Államokban, legtöbbjük azonban el sem jut a diplomáig – adta hírül a Los Angeles Times. Egy friss kutatás szerint a diákok nagy része az egyetem alatt munkát is vállal, ami lehetetlenné teszi, hogy nappali tagozaton végezze el tanulmányait.
A felmérés szerint a levelező hallgatók nagy része útközben lemorzsolódik, és csupán egynegyedük szerzi meg a diplomát. Sokuknak az átlagos négy-öt év helyett akár nyolcra is szüksége lehet, hogy végezzen.
„Vannak, akik szociális helyzetük vagy családjuk miatt nem tehetik meg, hogy nappali tagozatra iratkozzanak be, a levelezősök közül azonban sokan elvesznek a rendszerben, és soha nem fejezik be az egyetemet” – mondta Stan Jones, a kutatást végző szervezet elnöke.
„Nem lepődtünk meg az adatok hallatán. Tisztában vagyunk a levelezős diákok lemorzsolódásával, és számos programot akarunk indítani a jövőben, hogy enyhítsük a problémát” – mondta Mike Uhlenkamp, a kaliforniai állami egyetemek szóvivője. Itthon felvetődött az utólagos tandíj bevezetésének terve - Pokorni Zoltán azoktól a hallgatóktól szedne költségtérítést, akik nem fejezik be az egyetemet. Összefoglalónkat itt olvashatod el.