Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A pályakezdők óránként pontosan egy dollárral keresnek kevesebbet az Egyesült Államokban, mint egy évtizede – számolt be a Huffington Post.
Miután Kate Johnson lediplomázott a Wisconsin-Madison Egyetemen, több hónapon keresztül nem kapott munkát. Végül talált egy szerkesztőasszisztensi állást, és bár jóval alacsonyabb kezdő fizetést ajánlottak fel neki, mint amit ő eredetileg elképzelt, nem engedhette meg magának, hogy visszautasítsa a munkát. Összesen ugyanis 22 ezer dollár, vagyis 4 millió 400 ezer forint diákhitelt kellene visszafizetnie.
Nem Kate az egyetlen, aki friss diplomásként anyagi nehézségekkel küzd – írja a Huffington Post. Az amerikai gazdaságpolitikai intézet adatai szerint a pályakezdők ma óránként egy dollárral kevesebbet keresnek, mint tíz évvel ezelőtt. „A diplomás kezdők bére jelentősen lecsökkent. A pályakezdők ma jóval kevesebbet keresnek az első munkahelyükön, mint azok, akik tíz éve kezdték a karrierjüket” – mondta Lawrence Mishel, az intézet elnöke.
A nőknek még mindig alacsonyabb a fizetésük
Az elmúlt tíz évben ráadásul a nemek közötti különbségek sem változtak. Az adatok szerint 2000-ben egy diplomás férfi óránként 22,75 dollárt, vagyis 4500 forintot keresett, ám 2010-ben már csak 21,55 dollárt vihetett haza ugyanennyi munkáért. Ezzel szemben egy szintén felsőfokú végzettségű nő tíz éve átlagosan 19,38 dollárt kapott óránként, ma pedig mindössze 18,43 dollárt keres – három dollárral kevesebbet, mint a férfiak.
Ám a közgazdászok szerint annak ellenére, hogy a fizetések nem emelkedtek, a diplomások sokkal könnyebben vészelték át a gazdasági recessziót, mint az alacsonyabb iskolai végzettségűek.