szerző:
Eduline

Elkészült az új ifjúságpolitikai stratégia vitairata, a dokumentum már letölthető és kommentálható. A szociális, család- és ifjúságügyért felelős államtitkár szerint kiemelt cél a fiatalok Magyarországon tartása, vagyis nem baj, ha elmennek külföldre tanulni, tapasztalatokat szerezni, csak térjenek haza és Magyarországon boldoguljanak. Soltész Miklós arról is beszélt, hogy meg kell tanítani a fiatalokat kulturáltan szórakozni.

Soltész Miklós államtitkár erről az Új Nemzedék Jövőjéért ifjúságpolitikai program vitairatát ismertető országjáró rendezvény záróeseményén beszélt csütörtökön, Budapesten. A politikus a vitairathoz több megjegyzést fűzve, hangsúlyozta, hogy a tehetséggondozás terén ne csak azokkal a fiatalokkal foglalkozzanak, akik az eszükkel tűnnek ki, hanem azokkal is, akik kézügyességükkel, szorgalmukkal. 

Az államtitkár emellett fontosnak tartja a magyar fiatalok önkéntességre szoktatását, ami nemcsak a jómódú fiatalok szocializációját, de azokét is segíti, akik hátrányból indulnak. Tapasztalatai szerint a fiatalok jelentős része nem tudja eldönteni, mit szeretne az életben, nem talál magának értelmes célt, ebben az önkéntesség gyakorlása nagy segítséget nyújthat.

Az államtitkár szerint változtatni kell a fiatalok szórakozási szokásain. Mint mondta, ezt mutatja a West Balkánban történt tragédia és az is, hogy a fiatalok mértéktelen alkoholizálásba és esetenként drogozásba kezdenek a fesztiválokon és más programokon. Soltész Miklós szerint meg kell tanítani a fiatalokat kulturáltan szórakozni. Ehhez kapcsolódva azt mondta: segíteni kell a fiatalok kapcsolattartását is, mert bár nagyon sok technikai újítás segít ebben, nagyon sokan mégis magányosak, nincsenek személyes kapcsolataik, nem lelnek párra. 

Soltész Miklós egy korábban vihart kavart abortusz-ellenes hirdetést mutat a parlamentben

A vitairatot a múlt hónapban mutatták be, ezt egy ezerkétszáz fős ifjúságkutatás előzött meg. Akkor arra kérték a fiatalokat, hogy röviden mondják el az őket érintő problémákat és a megoldási javaslataikat. A koncepcióban tíz témakört jártak körül: Budapest, vidék, családalapítás, nők helyzete, kultúra, tehetséggondozás, oktatás, sport, szórakozás, állampolgári aktivitás. Mindegyik téma élére egy olyan fiatalt választottak, akiről úgy gondolják, hogy az adott területen már teljesítettek valamit. Az ő feladatuk, hogy ismertségüket kihasználva népszerűsítsék a koncepció gondolatait a fiatalok körében.

A stratégia bemutatására országjárást rendeztek, a csütörtöki, budapesti rendezvény az utolsó állomása volt ennek. A vitairatot  itt tudod elolvasni. 
    
MTI/eduline