Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Négy brit és hat amerikai egyetem áll a QS World University Rankings legfrissebb listájának élén. A Cambridge, a Harvard és a MIT eredménye aligha lepett meg bárkit is, ezek az intézmények ugyanis évek óta dobogós helyet szereznek a nemzetközi felsőoktatási rangsorokban.
1. University of Cambridge – Nagy-Britannia
A Cambridge Nagy-Britannia második legrégebbi egyeteme, 1209-ben alapították. 2010-ben a Times Higher Education felsőoktatási rangsorában 6. helyezést ért el, a QS toplistáján pedig tavaly előzte meg először a Harvardot, és idén is a dobogó legfelső fokán végzett. A sanghaji Academic Ranking of World Universities (ARWU) rangsorában 2010-ben és 2011-ben is az ötödik lett.
2. Harvard University – USA
A Harvardot 1636-ban alapították, így ez az Egyesült Államok legrégebb óta működő felsőoktatási intézménye. 2010-ben a Times Higher Education világranglistájának első helyén végzett, az ARWU-listát pedig a rangsor első kihirdetése, vagyis 2003 óta vezeti.
3. Massachusetts Institute of Technology (MIT) – USA
A massachusetts-i műszaki egyetem jelentősen különbözik a világ egyetemeinek nagy többségétől abban, hogy diákjainak jóval több mint a fele az egyetem valamelyik posztgraduális képzésén vesz részt. Az ARWU-listán műszaki és informatikai területen a kezdetek óta első helyen szerepel, a Times Higher Education felsőoktatási rangsorában pedig 2010-ben a harmadik helyre sorolták.
4. Yale University – USA
A Yale az Egyesült Államok harmadik legrégebbi felsőoktatási intézménye, 1701-ben alapították Collegiate School néven. 2010-ben a Times Higher Education felsőoktatási rangsorában a tizedik helyen szerepelt, az ARWU-listán pedig tizenegyedik lett.
5. University of Oxford – Nagy-Britannia
2010-es és 2011-es ARWU-listán a világ egyetemei között a tizedik, az európai intézmények között pedig a második helyet szerezte meg. A Times Higher Education felsőoktatási rangsorában a Cambridge-dzsel holtversenyben a hatodik lett.
6. Imperial College London – Nagy-Britannia
Az üzleti, műszaki, egészségügyi és természettudományi képzéseket kínáló intézmény nemrég ünnepelte a 100. születésnapját. A Times Higher Education listáján 2010-ben a kilencedik helyen szerepelt, az ARWU-rangsorban pedig a huszonhatodik helyet szerezte meg.
7. University College London (UCL) – Nagy-Britannia
Az intézmény az első olyan egyetem volt Nagy-Britanniában, amely faji, osztálybeli és nemi hovatartozástól függetlenül vette fel tanulóit. Az ARWU-listán a huszonegyedik helyezést érte el, a Times Higher Education rangsorában 2010-ben a világ huszonkettedik, míg Európában az ötödik legjobb egyetem lett.
8. University of Chicago – USA
Az egyetemet amerikai baptisták alapították 1890-ben. A Times Higher Education toplistáján 2010-ben a tizenkettedik helyet szerezte meg, a 2011-es ARWU-rangsorban pedig a kilencedik lett.
9. University of Pennsylvania – USA
Az egyetemet Benjamin Franklin alapította a 18. század közepén. A Times Higher Education felsőoktatási rangsorában tavaly a tizenkilencedik helyen végzett, a sanghaji listán 2010-ben a tizennegyedik, idén a tizenötödik helyen szerepelt.
10. Columbia University – USA
Az egyetemet II. György angol király alapította 1754-ben. A sanghaji ARWU-listán két éve tartja a nyolcadik helyet, a Times Higher Education felsőoktatási rangsorában pedig a tizennyolcadik helyet szerezte meg.