Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Lejárt a kollégiumi bulik kora: a legtöbb hallgató az estéket nem a "szomszédainak", hanem a számítógépnek szenteli, állítja Novák János, a Felsőoktatási Kollégiumok Országos Szövetségének elnöke.
"A kollégiumok igazgatói szinte baráti viszonyban vannak egymással, kikérik egymás véleményét, tapasztalatokat cserélnek bizonyos kérdésekben" - mondta Novák János. A hallgatók számára a kollégium a legfontosabb találkozási színtérré vált, hiszen a régi típusú tankörök, csoportok szinte megszűntek a felsőoktatási intézményekben.
"A hallgatók motiválása, megmozgatása mára nehéz feladat lett" - tette hozzá a FEKOSZ elnöke, aki az Óbudai Egyetem egyik kollégiumának igazgatója. "Az informatika világában élünk, szinte minden hallgatónak van számítógépe. Sokan a napi tanulmányok befejése után bemennek a szobába, leülnek a gép elé, és a szobatársaikon kívül nem kommunikálnak senkivel."
A kollégiumi életet a sport, a szakmai és az általános rendezvények határozzák meg. A szakmai rendezvények közül Novák János kiemelte a hallgatói vezetőképzőt, amelyen a diákvezetőket és lehetséges utódaikat célozzák meg különböző képzésekkel, a sportrendezvények közül pedig az kollégiumok közötti asztalitenisz kupa és a 24 órás kupa (teremfoci és kosárlabda) a legfontosabbak.
November 11-én ért véget az október elején meghirdetett Egyetemek Harca online vetélkedősorozat, melyen 23 ezer egyetemista játszott több héten át. A nagy népszerűségnek örvendő online versenyben a hallgatók négy-nyolcfős csapatokkal nevezhettek. A több héten át tartó online fordulók után a feladatokat legjobban teljesítő tíz csapat a Budapesten megtartott döntőn mérkőzhetett meg egymással. Idén a Budapesti Corvinus Egyetem SzuperTerrorNinjaÁrnykommandó4 csapata bizonyult a legjobbnak, de az Egyetemek Harca szervezői a legaktívabb, legtöbb játékossal indult oktatási intézményt is jutalmazták, amely a Pannon Egyetem lett. Az egyetemek harca lényege, hogy a hallgatók amellett, hogy dicsőséget szerezhetnek iskolájuknak, és részesei egy országos hallgatói bulinak, értékes nyereményekkel is gazdagodhatnak.