Mennyit lehet keresni a legrosszabbul fizetett szakmákkal? Mennyit visz haza egy takarító, egy dajka vagy egy favágó?
Közzétette honlapján az egyéni bérek és keresetek legfrissebb (2016-ra vonatkozó), foglalkozások (FEOR) szerinti bontásban is elérhető statisztikáit a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat (NFSZ) - írja a Pénzcentrum.
Több mint 150 olyan foglalkozás van ugyanis, amely esetében a bruttó fizetés nem haladja meg havi szinten a 200 ezer forintot, de sok közülük még a 150 ezres bruttó határt sem éri el.
A kádárok, bognárok viszik haza jelenleg a legkevesebbet, de szűkre kell húzniuk a nadrágszíjat a takarítóknak, favágóknak, illetve a dajkáknak is. Jelentősen torzíthatják ugyanakkor az öszképet az olyan szakmák, amelyeknél köztudottan jelen van a zsebbe fizetés. A toplista élén ilyen például a kozmetikus, a manikűrös, pedikűrös; de a 150 legrosszabbul fizetett foglalkozás között is akad hasonló szép számmal.
Kádár, bognár, üvegező, konyhai kisegítő, háztartási takarító és kisegítő, ékszerkészítő, ötvös és drágakőcsiszoló, intézményi takarító és kisegítő, kozmetikus, szűcs, szőrmefestő, egyéb takarító és kisegítő, kőfaragó, műköves, piaci, utcai étel- és italárus, manikűrös, pedikűrös, kerékpár-karbantartó és -javító, fakitermelő, gyermekfelügyelő, dajka. |
Bármennyire is hihetetlen, de bőven van olyan szakma Magyarországon, amelyben több mint 1 millió forint a havi fizetés - írja a Pénzcentrum. A Pénzcentrum azt írja, közzétette az egyéni bérek és keresetek legfrissebb (2016-ra vonatkozó), foglalkozások (FEOR) szerinti bontásban is elérhető statisztikáit a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat (NFSZ),.