Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Kanadai orvosok egy intenzív osztályon megfigyelték, hogy egy beteg agya tovább működött a halál beállta után. A megfigyelésnek komoly tudományos és etikai következményei lehetnek.
Kanadai orvosok egy intenzív osztályon betegek halál utáni agyműködését vizsgákták. A kérdéses esetben már megállapították a halált a szokásos módszerekkel: a pupilla nem reagált, nem volt pulzus. Az agynál azonban mégis normális, alvás közbenihez hasonló agyhullámokat figyeltek meg, további 10 percig.
A furcsa agyhullámok a vizsgált négy beteg közül csak egynél voltak megfigyelhetőek. A többiek agya azonban mind különbözőképp viselkedett a halál utáni 10 percben, ami mégérdekesebbé teszi az esetet. Az orvosok egyelőre nem tudják hova tenni a jelenséget, a technikai hiba lehetőségét viszont gyakorlatilag kizárták.
Korábban az volt az elfogadott nézet, hogy a halál után körülbelül egy perccel minden agyműködés leáll egy utolsó erős hullám után. Ezt azonban patkányokon végzett kísérletek állapították meg. A kutatók nem figyeltek meg hasonló jelenséget egy perccel a halál után.