A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) szerint ellentétes az alaptörvénnyel a szakképzési törvény, ezért az egész...
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) szerint ellentétes az alaptörvénnyel a szakképzési törvény, ezért az egész jogszabály visszamenőleges hatályú megsemmisítését kezdeményezi.
Az Alkotmánybíróság elnökének címzett levél szerint bizonytalan az államosítás menete, az önkormányzati szerepvállalás lehetősége. Félő, hogy az átalakítás nagyfokú intézményátszervezéssel, bezárással, elbocsátásokkal valósul meg - írták.
Kifejtették: a szakképzésről szóló törvény a köznevelési törvényhez kapcsolódva átalakítja a szakképzésben résztvevő iskolák - a szakközépiskola és a szakiskola - felépítését. Az e kérdéskörről rendelkező passzusok 2012. szeptember 1-jén lépnek hatályba - idézték fel, hozzátéve: ezek a rendelkezések szerintük sértik az alaptörvénynek a jogállamiságra vonatkozó előírásait, mert nem biztosítanak kellő időt ahhoz, hogy a fenntartó és az intézmények az átalakításhoz szükséges intézkedéseket megtegyék.
Kitértek arra is, hogy a szakképzés átalakítása és új rendszere erősen korlátozza a kollektív tárgyaláshoz és fellépéshez, valamint a tájékozódáshoz és konzultációhoz való jogot. A PSZ problémásnak tartja a tanulószerződésekre vonatkozó passzust is.