Nem a műszaki és az informatikai végzettség biztosítja a legbiztosabb megélhetést külföldön.
Nem a műszaki és az informatikai végzettség biztosítja a legbiztosabb megélhetést külföldön. Az amerikai és a brit munkaerőpiacon az orvosok számíthatnak a legmagasabb fizetésre és a legrövidebb álláskeresési időszakra – nem csoda, hogy Magyarországon évről évre nő a külföldi munkavállaláshoz szükséges engedélyt kérelmező orvosok száma.
Az Alec.c.uk álláskereséssel és karrier-tanácsadással foglalkozó portál felmérése szerint az egészségügyi szakemberek keresnek a legjobban mind a két országban: a legmagasabb bérre az aneszteziológusok, a bel- és nőgyógyászok, valamint a fogorvosok számíthatnak.
Ráadásul úgy tűnik, rendkívül jó befektetésnek számít ma orvosi egyetemre jelentkezni: szakértők szerint ugyanis a következő tíz évben a pénzügyi mellett az egészségügyi szakmák lesznek a legkeresettebbek az Egyesült Államokban – adta hírül az International Business Times. Az ápolónők mellett folyamatosan keresik majd a belgyógyászokat és sebészeket is. 2018-ra 144 ezer új munkahely jön létre az egészségügyben, a várható havi fizetés pedig elérheti a 2 millió 250 ezer forintot.
A diákok a jelek szerint figyelemmel kísérik a várható munkaerő-piaci viszonyokat, hiszen mind az Egyesült Államokban, mind Nagy-Britanniában megnőtt az orvosi karok iránti érdeklődés az utóbbi években. A szigetországban 2011-ben a top tízes népszerűségi lista hatodik helyén szerepeltek az orvosi képzések.
Az azonban, míg valaki megszerzi a hosszú távú munkalehetőséget és magas fizetést ígérő orvosi diplomát, nem kevés pénzbe kerül: az orvosi képzések nemcsak itthon, hanem külföldön is a legdrágábbaknak számítanak. Az Oxfordon például – amely 2011-ben a legvonzóbb orvosi egyetem címet érdemelte ki a The Telegraph szerint – egyetlen tanév több mint 47 ezer fontba, vagyis 16 millió forintba kerül.