Akkor is tanulhattok államilag támogatott formában, ha már van OKJ-s végzettségetek?
Eddig OKJ-s képzésen tanultatok, de szeretnétek felsőoktatási intézményben folytatni a tanulmányaitokat? Vajon tanulhattok-e államilag támogatott formában, ha korábban ingyenes tanfolyamra jártatok? Fontos kérdésekre válaszolunk.
Az Alkotmánybírósághoz fordult a Pedagógusok Szakszervezete az új szakképzési törvény miatt
Az Alkotmánybírósághoz (Ab) fordul a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) az új szakképzési törvény miatt, egyéni érdeksérelem okán, a szakképzésben dolgozók jogainak védelmében.
Öt szakma, amit néhány hónapon belül elsajátíthattok
Szeretnétek szakmát szerezni, de nincs túl sok időtok a tanulásra? Vagy csak kipróbálnátok magatokat valami újban, komolyabb elköteleződés nélkül? Akkor érdemes elolvasnotok a következő listát, ugyanis most olyan képzéseket gyűjtöttünk össze, amelyeket néhány hónap alatt elvégezhettek.
A munkanélküliek több mint egynegyede 15-24 éves - friss statisztikák
A 15-24 éves munkanélküliek száma egy év alatt 40 ezerre nőtt, sokan azonban így is tanulmányaik mellett dolgoznak. Vajon minden diáknak munkát kell vállalnia az egyetem vagy megélhetésük finanszírozásához? Friss statisztikákat tett közzé a Központi Statisztikai Hivatal.
Munka, továbbképzés, szakmaszerzés: hogyan tovább, ha nem kerültetek be a keresztféléves felvételin?
Ha azon gondolkodtok, hogy mivel töltsétek a következő hónapokat, vagy éppen új célt kerestek, itt minden fontos információt és tippet megtaláltok a lehetőséggel kapcsolatban.
Itt vannak a friss adatok: decemberben az álláskeresők 8,2 százaléka volt pályakezdő
Az álláskeresők száma 2019. decemberében 2,9 százalékkal mérséklődött az előző év azonos időszakához képest; a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat (NFSZ) nyilvántartásában a decemberi zárónapon 234 900 álláskereső szerepelt.
Szakmát szereznétek? Ezt a szabályt ismernetek kell az ingyenes képzésekről
Bár az első két szakképesítés megszerzése mindenkinek ingyenes, nem mindegy, hogy milyen formában és tagozaton tanultok. Itt vannak a részletek.
Szeretnétek OKJ-s képesítést szerezni? Itt találjátok a legfontosabb szabályokat
Szakmát tanulnátok, de nem tudjátok, hogy hol érdemes kutakodnotok? Kíváncsiak vagytok, hogy milyen feltételekkel tanulhattok ingyenesen, és mikor kaphattok diákigazolványt? Most összegyűjtöttük az OKJ-s képzésekkel kapcsolatos legfontosabb szabályokat és tudnivalókat.
Friss elemzés: Budapesten 165, a megyeszékhelyeken 100 ezer forint egy albérlet havidíja
Elindult a felvételi, nyáron ismét sok leendő egyetemistának kell majd albérlet vagy kollégium után néznie. Habár a nagy roham még hónapok múlva kezdődik csak, most megmutatjuk, mennyit kell 2020 első felében albérletre félretenni.
Húsz OKJ-s képzés, amit már csak idén választhattok utoljára
Az idén életbe lépő új Országos Képzési Jegyzékben jelentősen lecsökkent a választható szakmák száma, a korábbi 760 OKJ szakmából kevesebb, mint 200 maradt. Több népszerű szakma teljesen kikerült a jegyzékből, több pedig csak iskolarendszerű képzésben lesz majd megszerezhető. Az érettségire épülő szakképzéseket mostantól csak iskolai rendszerben lehet majd tanulni.
Sztrájkbizottságot szervez a PDSZ a szakképzés helyzete miatt
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének elnöke szerint káosz jellemzi a szakképzés átalakítását. Egy sztrájkbizottságot viszont már nem hagyhat figyelmen kívül a kormány.
OKJ-s képzésen tanultok? Ezekben az esetekben kaphattok diákigazolványt
Szakmát szereznétek, vagy már el is kezdtetek egy OKJ-s képzést? Mutatjuk, kik kaphatnak diákigazolványt és milyen kedvezményeket vehetnek igénybe vele.
Akkor is szerezhettek OKJ-s képzést teljesen ingyen, ha már van diplomátok? Itt a válasz
Akkor is ingyen szerezhettek szakképesítést, ha már elvégeztek egy egyetemi vagy főiskolai szakot? Számít-e, hány államilag finanszírozott félévet használtatok el az alap- és a mesterdiploma megszerzéséhez? Olvasói kérdésre válaszoltunk.
Csökkenti az óraszámot az új Nemzeti alaptanterv, több a munkanélküli fiatal - a hét hírei röviden
A héten részletek derültek ki a szeptembertől bevezetésre kerülő új Nemzeti alaptantervről. Nőtt a munkanélküliek száma a 15-24 évesek körében. Összefoglaltuk, hogyan változnak az állami ösztöndíjas képzés szabályai, a felvételi jelentkezési határidő közeledtével tippeket adtunk a szakválasztáshoz, és megnéztük, mennyit kell fizetni a legnépszerűbb nyelvvizsgákért 2020-ban. Ezek voltak a hét legfontosabb hírei és cikkei.
Tanulni tanít a Coursera első magyar nyelvű kurzusa
A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) készítette el az online felsőoktatási platform első magyar nyelvű kurzusát. Az egyik legnépszerűbb, tanulásmódszertani tanfolyamot fordították le.
Ezek lesznek a legkeresettebb szakmák 2020-ban
Nehéz előre megmondani, milyen szakmákra lesz leginkább kereslet a jövőben, de az általános munkaerő-piaci trendekből és a törvényi változásokból lehet következtetni arra, milyen szakmákra lesz majd nagyobb igény 2020-ban. Íme a lista.
Ezeket a hiányszakmákat érdemes kitanulni: ösztöndíj és pluszpont is járhat értük
Nem tudjátok, milyen szakmát válasszatok magatoknak? Mutatjuk az aktuális hiányképzések listáját, azok közül is azokat a szakmákat, amelyekért ösztöndíjat, sőt a felvételin még pluszpontot is kaphattok.
Februárban már az új szakképzési rendszerben lehet jelentkezni
Hatályba lépett az új szakképzési törvény január 1-jével, februárban már az új rendszer szerint működő szakképzésbe jelentkeznek a tanulók - mondta Bódis József, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) felsőoktatásért, innovációért és szakképzésért felelős államtitkára szerdai budapesti sajtótájékoztatóján.
Változatlan a munkanélküliség, de egyre több fiatalnak nincs állása
Ugyanis a 24 évesnél fiatalabbak 13 százaléka hivatalosan is munkanélküli.
Milyen szakképesítést érdemes szerezni? Tudnivalók a képzésekről és a hiányszakmákról
Februárban is indulnak ingyenes OKJ-s képzések, az év többi részében pedig fizetős tanfolyamokra jelentkezhettek. De milyen szakmát érdemes kitanulni? Segítünk.