Már csak pár órátok van arra, hogy kitöltsétek a felvételi és az érettségi jelentkezési lapját. Akár az e-felvételit, akár a hagyományos jelentkezési lapot választjátok, itt minden fontos információt megtaláltok.
Így használjátok az e-felvételit
Egyre népszerűbb az e-felvételi: tavaly a felvételizők 70 százaléka jelentkezett az online felületen keresztül. Hogy ne okozzon nehézséget az űrlapok kitöltése, összeállítottunk egy rövid útmutatót: először regisztrálni kell a Felvi honlapján, majd a bejelentkezés után a jobb oldali Szolgáltatások menüben az E-felvételire kattintva léphettek be a rendszerbe. A cikk folytatását itt olvashatjátok el.
Így töltsétek ki a nyomtatott jelentkezési lapot
Ha az e-felvételi helyett a hagyományos jelentkezési lapot szeretnétek kitölteni, oda kell figyelnetek arra, hogy minden szó jól olvasható legyen, így elkerülhetitek a félreértéseket. A kötelezően kitöltendő mezőket piros színnel jelezték, ezeket nem szabad üresen hagyni, különben érvénytelen lesz a jelentkezés. A jelentkezési lap elején található számsor a felvételi azonosító - ez az a kód, amely alapján azonosítani lehet a jelentkezőket, így az eljárás végéig mindenképpen meg kell őriznetek. A cikk folytatását itt olvashatjátok el.
Így töltsétek ki az érettségi jelentkezési lapot
Az érettségi jelentkezés határideje is március 1. Azok adhatják le önállóan érettségi jelentkezésüket, akik már rendelkeznek érettségi bizonyítvánnyal, és nem állnak tanulói jogviszonyban középiskolával, szakképző évfolyamon tanulnak vagy külföldi érettségi bizonyítványuk van. Azoknak is így kell jelentkezniük, akik még nem érettségiztek, és nincs tanulói jogviszonyuk, vagy külföldi, illetve külföldi rendszerű középiskolában végzősök. Fontos: milyen jelentkezési lapon egyedi azonosító van, ezért ne sokszorosítsátok, többen ugyanazzal az azonosítóval nem jelentkezhetnek érettségire. A jelentkezési lapot itt tölthetitek ki, a kitöltési útmutatót pedig itt találjátok. A cikk folytatását itt olvashatjátok el.