Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Kell-e készülniük a pályaalkalmassági vizsgára azoknak a diákoknak, akik tanárszakra felvételiznek? Milyen részei vannak a vizsgának? Újabb olvasói kérdésre válaszoltunk.
Tavasszal osztatlan tanárszakra szeretnék jelentkezni, de tartok az alkalmassági vizsgától. Milyen részekből áll a vizsga?
A pályaalkalmassági vizsga három részből áll: először egy pedagógiai témájú szöveg alapján egy konkrét nevelési helyzetet kell értelmeznetek, majd egy szabadon választott pedagógiai jellegű olvasmányról kell beszámolnotok - ennek hossza 15-20 perc -, végül pedig a motivációs leveletek alapján kell beszélgetnetek a bizottsággal, ezt előzetesen kell elküldenetek az adott felsőoktatási intézménynek. Ha több tanárszakra, illetve intézménybe is jelentkeztek, csak az első helyen megjelölt szakon kell vizsgáznotok. A részleteket itt találjátok, a pályakezdő és minősítésre váró tanárok vizsgájáról pedig itt olvashattok.