Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Megnéztük, mire számíthatnak az elsőévesek a gólyatáborban, milyen ösztöndíjakra pályázhatnak, mennyit kell fizetniük a koliért vagy az albérletért. Utánajártunk, mennyibe kerülnek a legnépszerűbb képzések, és beszámoltunk arról is, hogyan lehetett magasabb a "központi" ponthatár a Corvinuson. Ezek voltak a hét hírei.
A legfontosabb tudnivalók elsőéveseknek
Bár a pótfelvételi még tart, majdnem 74 ezren már most örülhetnek az egyetemi, főiskolai helyüknek. Összegyűjtöttük azokat az ösztöndíjakat, amelyekre elsőévesek is pályázhatnak: cikkünket itt találjátok. Mit tehettek, ha nem értetek egyet a felvételi döntéssel? Erről itt olvashattok.
Augusztus 12-ig lehet jelentkezni a pótfelvételire, a ponthatárokat augusztus 28-án húzzák. A pótfelvételin azok vehetnek részt, akik az általános felvételi eljárásban egy szakra sem kerültek be, vagy egyáltalán nem felvételiztek. Egy képzést lehet megjelölni: az intézmények szinte kizárólag fizetős szakokat hirdetnek meg - a képzések listáját itt találjátok. A jelentkezést az e-felvételi felületén, elektronikusan kell leadni. A legnépszerűbb szakok önköltségéről itt, illetve itt olvashattok, a pótfelvételiről szóló összes cikkünket pedig itt találjátok.
Nem központi ponthatár a központi ponthatár
Bár a ponthatárhúzás előtt a felsőoktatási államtitkárság azt ígérte, hogy nem fognak emelkedni az előzetesen megállapított ponthatárok a tizenhat szakon, a Budapesti Corvinus Egyetem három alapszakjára - kereskedelem és marketing, nemzetközi gazdálkodás, turizmus-vendéglátás - jelentkezőket mégis kellemetlen meglepetés érte. Kérdésünkre az államtitkárság azt a választ adta: az emelkedés oka az, hogy már a magasabb pontszámú jelentkezőkkel betelt a szakos kapacitás, a tizenhat szak ponthatárai pedig nem központi ponthatárok, hanem minimális felvételi követelmények. A részleteket itt olvashatjátok.
Már lehet jelentkezni az őszi érettségire
Szeptember 5-ig jelentkezhettek az őszi érettségire, az írásbeliket október 10-27., a szóbeliket pedig november 6-22. között tartják. A jelentkezési lapokat a vizsgaszervezésre kijelölt középiskolákban lehet beszerezni, várhatóan augusztus második felétől. Az őszi érettségi vizsgák pontos időpontjait itt nézhetitek meg, a vizsgát szervező intézmények listáját pedig itt találjátok.
Kiírták a kancellári pályázatokat
Augusztus 12-ig lehet jelentkezni az egyetemek, főiskolák kancellári posztjaira. A kancellár a felsőoktatási intézmény pénzügyi és gazdasági irányításáért felel majd: ő mondja ki az utolsó szót minden olyan döntésben, amely ezeket a területeket érinti. Az államtitkárság közleménye szerint a kancellári rendszer bevezetésének célja, hogy a felsőoktatási intézmények gazdálkodása felelősebb és átláthatóbb legyen. A megbízások 2014. szeptember 1-től 2017. augusztus 31-ig szólnak. A részleteket itt olvashatjátok.
Az új felsőoktatási államtitkár szerint indokolt a kancellári rendszer bevezetése: ezt Palkovics László azután mondta, hogy nyilvánosságra hozták az Állami Számvevőszék (ÁSZ) vizsgálatának eredményeit. Több intézmény működésében szabálytalanságokat tártak fel: erről itt olvashattok.