Egyetemi felvételi 2025: durván megugrott a levelező tanító szakra jelentkezők száma

A 2025-ös felvételi eljárásban mintegy kétezren jelölték meg első helyen a levelezői tanító alapképzést.

Az Oktatási Hivatal 2025-ös felvételi statisztikáiból kiderült, hogy a levelezői tanító képzésre első helyen állami ösztöndíjas vagy önköltséges formában 1971-en jelentkeztek. Összesen ugyanezt a szakot levelező munkarendben 5922-en írták be első, második vagy éppenséggel sokadik helyre.

Ehhez képest nappali tagozatos tanítót első helyen csak 594-en jelentkeztek, és az összes jelentkezők száma is csak 2473 volt.

Érdemes megjegyezni, hogy tavaly a levelező tanítói alapképzésre még csak 737-en, nappalira pedig 789-en jelentkeztek. A levelezőre felvételizők közül 499-en elmúltak már 27 évesek, és döntő többségük (631 fő) nő volt.

Az adatokból látni, hogy az idei felvételi eljárásban 2024-hez képest összesen körülbelül nyolcszor többen jelentkeztek levezelő tanítói alapszakra.

A tavalyi statisztikákból kiindulva feltehetően nagy részük 27 évnél idősebb nő.

 

 

 

 

Hozzászólások

Több száz olyan állami ösztöndíjas, nappali tagozatos szak van, melyre első helyen nem jelentkezett senki

Hiába nincs már egyetlen teljesen „üres” szak sem az idei felvételin, a 2026-os jelentkezési adatokból kiderült: több száz állami ösztöndíjas képzés van, amelyet senki sem írt be első helyre. A legtöbb ilyen szakra csak „mentőövként” jelentkeztek a diákok, különösen magas ezek között a pedagógusképzések aránya.

@eduline.hu

Március 11-én ismét a Kossuth térre vonultak a kulturális szféra dolgozói. A tüntetésen egy egyetemi tanárként is dolgozó restaurátort kérdeztünk arról, mennyit keres, milyen munkát végez nap mint nap, és hogyan lehet ebből a fizetésből megélni Budapesten. #kkdsz #kulturalisdolgozok #restaurator #kultura #beremeles

♬ original sound - eduline.hu