szerző:
Eduline
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Ausztrália, Skandinávia és Magyarország vaktérképét kapták meg a diákok a középszintű földrajzérettségi első, topográfiai részében.

A középszintű földrajzérettségi két feladatlapból áll. Az első vizsgadolgozatot a 20 perc elteltével összegyűjtik – ebben a 20 percben topográfiai feladatok, azaz vaktérképes, térképvázlatos feladatok kerülnek elő 25 ponttért.

A diákoknak idén többek között ausztráliai nagyvárosokat, óceánokat és hegységeket kellett megnevezniük a vaktérkép alapján, de kaptak egy vaktérképet Magyarország délnyugati részéről is, ahol a nagyobb városok nevét kell beírni.

A 100 perces második rész már egy összetettebb feladatsor, itt nem a topográfia van elsősorban a középpontban. Azonban itt már elővehetitek a segédeszközöket, azaz középiskolai földrajzi atlasz, szöveges adatok tárolására és megjelenítésére nem alkalmas zsebszámológép, körzőt és vonalzót.

A mai - kémia és földrajz - érettségiről szóló, folyamatosan frissülő tudósításunkat itt éritek el:

Érettségizzetek velünk!

Az Eduline-on az idén is megtaláljátok a legfrissebb infókat az érettségiről: a vizsgák napján reggeltől estig beszámolunk a legfontosabb hírekről, megtudhatjátok, milyen feladatokat kell megoldaniuk a középszinten vizsgázóknak, de az emelt szintű írásbelikről is nálunk találjátok meg a tudnivalókat.

És ami a legfontosabb: az írásbeli után nálunk nézhetitek át először a szaktanárok által kidolgozott, nem hivatalos megoldásokat.

Délutánonként arról olvashattok, hogy mit gondolnak a tanárok és a vizsgázók a feladatsorokról, és persze ti is leírhatjátok véleményeteket kommentben, sőt a szaktanároktól is kérdezhettek.

Ha elsőként szeretnétek megkapni a megoldásokat, lájkoljátok Facebook-oldalunkat, itt pedig feliratkozhattok hírlevelünkre. A 2022-es érettségiről itt találjátok legfrissebb cikkeinket.