szerző:
Csik Veronika
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Hogy könnyebb legyen a felkészülés az érettségire, az érettségi előtti napokban az Eduline-on szaktanárok segítségével járunk utána, hogyan lehet felpörgetni a tanulást, milyen buktatói vannak a különböző feladattípusoknak, mire érdemes odafigyelni. Cikksorozatunk nyolcadik részében a legjobb legális puskát hoztuk a matekérettségire: így segíthet a függvénytáblázat.

"Tényleg nagyon sok segítség van a függvénytáblázatban, de csak úgy segíthet, ha tudjátok, mit hol keressetek, és azt is tudjátok, hogy a képletekben az adott betűk mit jelentenek" – magyarázza Rubovszky Cecília, a Studium Generále matekszekciójának vezetője.

A korábbi évekhez hasonlóan a matekérettségire – közép és emelt szinten is – vihettek magatokkal függvénytáblázatot, körzőt, vonalzót, szögmérőt és számológépet (de csak olyat, ami szöveges adatok tárolására és megjelenítésére nem alkalmas).

Természetesen az még nem elég, ha nálatok van a függvénytábla, ahhoz, hogy valóban hasznát vegyétek, tudnotok kell használni is. Ha valaki az érettségi napján találkozik a függvénytáblával először, akkor rengeteg idő elmegy lapozgatással, keresgéléssel, ezért azt a matektanár azt javasolja, hogy a gyakorláshoz már most mindenképpen használjátok a legális puskákat - tanácsolja a matektanár. Sőt az utolsó napokban már az is nagyon fontos, hogy az érettségi feladatokat ne csak szimplán megoldjátok, hanem mindezt

időre, szünet nélkül tegyétek, mintha tényleg élesben menne a vizsga. Ha pedig elakadtok, ne a neten keressétek meg a választ, vagy ne a füzeteteket kapjátok elő, hanem a függvénytáblázatot.

A függvénytáblázatoknál sem mindegy, milyet visztek magatokkal, mivel kétféle van – a sárga és a fehér színű – és ezek nem teljesen egyformák. „Vannak olyan képletek, amik csak az egyikben, vagy csak a másikban vannak benne, ezért mindenkinek azt ajánlom, hogy mind a kettőből vigyen egyet-egyet a vizsgára” – összegzi az SG szekcióvezetője.

Ha nektek is a matek a mumus, akkor itt találtok profi tippeket a felkészüléshez, itt pedig a leggyakrabban előkerülő hibákat szedtük össze, egy kis segítséggel, hogyan kerülhetitek el őket. Ha nem a matekra, hanem a törire készülnétek inkább, akkor itt találjátok a szaktanári tanácsokat és a cikksorozatunk korábbi részeit.