Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Hihetetlen találmánnyal versenyeznek a magyar egyetemisták az idei Microsoft Imagine Cup innovációs versenyén. A 4 fiatal egy vakoknak készült kesztyűvel jutott be a nemzetközi döntőbe, amit idén júliusban, Seattle-ben rendeznek. Mégis mi az a GlovEye?
A Microsoft diákoknak versenyének hazai fordulóján Zemkó Boglárka, Fülöp Ádám, Klinkó Krisztián és Zagyva Dániel nyert. A találmány prototipusa is elkészült, melyet a diákcsapat hivatalosan is átadott a Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetségének. - tette közzé magyar nyalvű oldalán a Microsoft.
A vakok olvasásélményét visszaadó kombináció igazán egyszerű megoldásokat ötvöz, mégsem gondoltátok volna, hogy ilyen remek eredménye lesz.
A GlovEye lényege, hogy bármilyen papírra nyomtatott szöveget úgy alakítson át a vak emberek számára, mintha az Braille-írásként lenne előttük. A kesztyű maga egy Braille-panellel ellátott kesztyű, melyhez tartozik egy, bármilyen kamerával rendelkező okoseszközre telepíthető alkalmazás. Ez a kettő együtt képes arra, hogy megkönnyítse a vakok életét is, hiszen a telefon vagy tablet valós időben a kamera segítségével képes beolvasni az általa látott szöveget és Bluetooth kapcsolaton keresztül továbbítja azt a kesztyűben található panelhez. Az olvasó így Braille-karakter formájában érzékelheti a szöveget.