Jönnek a 2017-es felvételi ponthatárok! Tudósítás percről percre
Már csak néhány órát kell várni, és kiderül, ki melyik egyetemre vagy főiskolára került be. Az eduline tudósítói a budapesti Pont Ott Partiról jelentkeznek be, de azt is megtudhatjátok, hogyan várják a 2017-es felvételi ponthatárokat a vidéki egyetemvárosokban. Megmutatjuk, melyek a legnépszerűbb szakok és felsőoktatási intézmények, milyen esélyekkel indulnak a végzős középiskolások, este nyolckor pedig jövünk a ponthatárokkal!
22:14
Hány pontra volt szükség az informatikai szakokon?
Sokan jelentkeztek 2017-ben is informatikai alapképzésre. Mutatjuk, hogy hány ponttal lehet idén bekerülni. A három informatikai alapképzés közül a legnépszerűbbre, mérnökinformatikus szakra 5835-en adták be a jelentkezésüket, ebből 3327-en elsőként ezt a szakot jelölték be. A második legnépszerűbb szak a programtervező informatikus volt, 4014 jelentkezővel, 2207-en jelölték meg elsőként ezt a szakot.
21:56
Hogy ne csak az alapszakokkal foglalkozzunk:
Itt a lista: a 10 legnépszerűbb mesterszak 2017-es ponthatára
Milyen ponthatárokat húztak a legnépszerűbb mesterszakokon? Hány pont kellett az állami ösztöndíjas helyhez a több mint 1500 felvételizőt vonzó vezetés és szervezés mesterképzésen? Mi a helyzet a marketinggel, a pszichológiával vagy éppen a pénzüggyel? Utánajártunk.
21:40
Újabb érdekesség:
Meglepetés a jogászképzésen, a legnagyobb egyetemeken maradtak az előzetes ponthatárok
Így alakultak az idei év ponthatárai a jogászképzéseken. Az előzetes ponthatárok alapján a jogászképzésekre 460 pontot jelöltek ki előzetesen. Az ELTE-n és a Debreceni Egyetemen is maradt az előzetesen megadott ponthatár, azonban van, ahol változott. Itt találjátok az összes szak ponthatárt. A 2017-es felvételi ponthatárokról itt találjátok legfrissebb cikkeinket.
21:20
Ezek a ponthatárok több ezer felvételizőnél verték ki a biztosítékot: változtattak az előzetes limiten
Több ezer felvételizőt érhetett kellemetlen meglepetés este nyolckor: több alap- és osztatlan szak előzetes ponthatárán változtattak, a végleges ponthatárok jóval magasabbak a decemberben nyilvánosságra hozott limitnél. Az előző évekhez hasonlóan 41 kiemelt alap- és osztatlan szakon ismét előzetes ponthatárokat húztak, a képzések listáját 2016 decemberében hozták nyilvánosságra.
21:14
Ilyen pontszámok kellettek a Corvinusra
"Hat képzésen az átlagpontszám a 470 pontot is meghaladja, míg további 15 szakon 450 pont feletti a bekerült hallgatók átlagpontszáma. Ezekre a képzésekre a sikerrel felvételizők közel 30%-a, 971 fő került felvételre. A 470 pontot meghaladó extra átlagpontszámokkal az alkalmazott közgazdaságtan (angol és magyar nyelven), a nemzetközi gazdálkodás (angol és magyar nyelven) és a nemzetközi tanulmányok (angol és magyar nyelven) szakokra lehetett bejutni" - olvasható az egyetem közleményében.
20:54
Rengeteg felvételizőt ért kellemetlen meglepetés: változtattak az orvosi szakok ponthatárán
Változtattak az orvosi, fogorvosi és gyógyszerészet képzés előzetes ponthatárain, sok felvételizőt érhetett kellemetlen meglepetés. Az általános orvosi képzésre az idén 2779-en jelentkeztek, 2225-en első helyen jelölték meg, 2761-en állami ösztöndíjasként szerették volna megkezdeni tanulmányaikat - a decemberben nyilvánosságra hozott, előzetes ponthatár 380 volt, ennyi pont azonban végül egy egyetemen sem volt elég az államilag támogatott helyhez.
20:52
Ezek voltak a legmagasabb ponthatárok idén
Megvannak a 2017-es felvételi ponthatárai, de vajon milyen szakokhoz kellett a legmagasabb pontszám? Utánajártunk. Cikkünk folyamatosan frissül... Az ELTE Tanárképző Központjának matek-latin nyelv és kultúra szakpárjára 480 pontra volt szükség államin. A Szegedi Tudományegyetem nemzetközi tanulmányok- és jogász képzéséhez is 467 pontot kellett elérni.
20:26
Ilyenek a ponthatárok a gazdasági alapszakokon:
Így alakultak a ponthatárok a gazdasági szakokon
Az idei felvételin is a gazdasági szakok taroltak, a magasan meghúzott előzetes ponthatárok ellenére több ezren próbáltak állami ösztöndíjas helyet szerezni. Mutatjuk a ponthatárokat. Több mint 8174-en próbálnak az idén bejutni gazdálkodási és menedzsment szakra, közülük 3827-en első helyen jelölték meg a legnépszerűbb BSc-képzést, 5190-en pedig állami ösztöndíjas helyet szerettek volna szerezni.
20:14
A Corvinus ponthatárai:
Ilyenek a ponthatárok a Corvinuson: kitűnő érettségi nélkül nem lehetett bejutni a népszerű szakokra
Több mint 9100-an felvételiztek idén a Budapesti Corvinus Egyetem képzéseire, 5809-en a jelentkezési lap első helyére sorolták a felsőoktatási intézményt. Hány pont kellett a Corvinus legnépszerűbb szakjaihoz? 9154-en - ennyien jelölték meg a jelentkezési lapon a Budapesti Corvinus Egyetem valamelyik szakját, állami ösztöndíjas helyre 7780-an pályáztak.
20:11
Ilyenek a ponthatárok az ELTE-n:
Megvannak a ponthatárok: 480 pont kellett az egyik szakhoz az ELTE-n
A 2017-es felvételin is az Eötvös Loránd Tudományegyetem képzéseire jelentkeztek a legtöbben, összesen 36 046-an, közülük 8776-an kezdhetik meg tanulmányaikat szeptemberben. Az ELTE-n idén szükséges legmagasabb ponthatár 480 volt, ezt annak kellett elérnie, aki matematika-latin tanárnak kíván tanulni. Az átlagponthatár a Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Karon (396), az ÁJK-n (382) és a Társadalomtudományi Karon (TáTK, 377) volt a legmagasabb.
20:03
Nálunk már elérhető az összes idei ponthatár:
Itt a teljes lista: a 2017-es felvételi összes ponthatára
Este nyolckor nyilvánosságra hozták a 2017-es felvételi ponthatárait. Már az eduline-on is böngészhettek - íme, az összes ponthatár egy helyen. Több mint 101 ezren jelentkeztek az idei egyetemi-főiskolai felvételire, a ponthatárokat - amelyeket a képzések kapacitása, a jelentkezői létszám és a felvételizők összpontszáma alapján határoztak meg - este nyolckor nyilvánosságra is hozták.
19:42
Hogy oldjuk a feszültséget:
Tíz dolog, amit meg kell csinálnod, ha felvettek az egyetemre
Bekerültetek a kiválasztott egyetemre vagy főiskolára? Akkor a következő dolgokat ne hagyjátok ki! 1. Örüljetek Sikítozás nélkül nincs ponthatárváró buli: mindegy, hogy a hivatalos Pont Ott Partin vagytok, esetleg otthon vagy a barátaitokkal várjátok a felvételi eredményét. Sikítani kell. Na persze örömötökben. 2.
19:34
Szállingóznak az emberek
Tudósítónk szerint újra érkeznek felvételizők a Pont Ott Partira, több százan várhatják együtt a ponthatárok kihirdetését.
19:27
Már csak 33 perc...
... és jönnek a ponthatárok! Izgultok?
19:09
Csak a legkitartóbban maradtak a budapesti Pont Otton
Az idő keresztülhúzta a bulizni vágyók terveit. A budapesti Pont Ottról tudósítónk szerint sokan elindultak valami fedett helyet keresni, akik maradtak, azok pedig egy sátor alatt várják a nyolc órát. Mivel erős szél nincs, és a szervezők arra számítanak, hogy az eső is hamarosan eláll, ezért nem fújják le a rendezvényt.
19:00
Olvasói kérdésre válaszolunk
Bukhatjátok a felvételit a rossz sorrend miatt?
Olvasói kérdésre válaszolunk. Tuti nem vesznek fel az első helyen megjelölt helyre, ám mégsem módosítottam a sorrenden. Befolyásolja ez az esélyeimet a második helyen megjelölt szakra való bejutást illetően? Bukhatom csak emiatt a második helyes jelentkezésemet? A jelentkezőket "sorrendben" veszik fel, tehát először megnézik, bekerültél-e az első helyre, és ha nem, akkor automatikusan a második helyen megjelölt helyet veszik figyelembe.
18:47
Gazdasági szakra felvételiztek?
Akkor ezt a cikket kell elolvasnotok:
Ezek a szakok tarolnak az idei felvételin (is): milyenek lesznek a ponthatárok?
Ahogy az előző években, úgy az idei felvételin is a gazdasági szakok taroltak - a gazdálkodási és menedzsment ismét a legnépszerűbb BSc-képzés. De hány pont kell az állami ösztöndíjas helyhez? Több mint 8174-en próbálnak az idén bejutni gazdálkodási és menedzsment szakra, közülük 3827-en első helyen jelölték meg a legnépszerűbb BSc-képzést, 5190-en pedig állami ösztöndíjas helyet szereznének.
18:38
Eközben a budapesti Pont Ott Partin
18:30
Pótfelvételis infó
Itt vannak a 2017-es pótfelvételi legfontosabb dátumai, ezeket jegyezzétek meg
Az Oktatási Hivatal még nem, de több felsőoktatási intézmény már közzétette a 2017-es pótfelvételi legfontosabb dátumait. A Budapesti Metropolitan Egyetem oldalán a következő dátumok találhatók: 2017. július 28.: pótfelvételi eljárás kihirdetése2017. augusztus 7.: pótfelvételi jelentkezési határidő2017. augusztus 7.: e-felvételi hitelesítési határidő2017. augusztus 14-23.: művészeti és mesterszakok felvételi vizsgája2017. augusztus 25.: pótfelvételi ponthatárhúzás2017.
18:23
Ez van Budapest felett
18:22
Nagyon úgy fest, hogy nagy buli nem lesz ma este Budapesten
A Pont Ott Partin másfél órával a ponthatárok kihirdetése előtt ismét szakad az eső.
18:12
Mi jön a ponthatárhúzás után?
Olvassátok el az Így dolgozuk mi öt legidősebb táborozójának visszaemlékezését és tanácsait a ponthatárhúzást követő első hónapról.
Mi történik a ponthatárhúzás után? Tanácsok (leendő) egyetemistáknak az első hetekre
Ti is a szerda estét várjátok, amikor végre kiderül, melyik egyetemre vagy főiskolára kerültetek be? Akkor olvassátok el az Így dolgozuk mi öt legidősebb táborozójának visszaemlékezését és tanácsait a ponthatárhúzást követő első hónapról. Ahogy ti is gondoljátok, valóban igaz, hogy a ponthatárok meghúzása után először mindenki az anyukáját hívja, utána Facebookon állítja át az aktuális tanulmányi státuszát.
18:01
Kétségbeestek a szomjas felvételizők
Pár perce írtuk meg, hogy nem kapni alkoholt a Pont Ott Parti helyszínén. Nem sokkal később tudósítóinkat kereste meg négy gimis azzal, hogy merre vannak az alkoholos italok.
17:55
Alkohol és energiatal sincs a Pont Ott Partin
Bár cigizni szabad, és kávét is árulnak, sörből már csak alkoholmentest lehet venni a budapesti Pont Ott helyszínén.
17:47
Lassan Zalaegerszegen is kezdődik a ponthatárváró buli
Helyszín: a BGE Gazdálkodási Kar alakulótere (Gasparich utca 18/A), rossz idő esetén a Zalakerámia Sport - és Rendezvénycsarnok (Stadion u 3.)
Program:
18:00 - Ocho Macho-koncert
20 órától óriáskivetítőn mutatják a ponthatárokat
22:00 - Wellhello-koncert
17:40
Felvételizők, figyelem! Ennél jobb üzenetet nem is kaphatnátok
Mit történik akkor, ha nem sikerül az egyetemi-főiskolai felvételi? Semmi rossz - legalábbis ez derül ki az eduline olvasóinak hozzászólásaiból. Nem kell kétségbe esni, ha nem sikerül a felvételi, lehet, hogy a végén még jobban is jártok, mint ha elsőre bekerültetek volna a kiválasztott szakra - üzenik az izguló felvételizőknek az eduline olvasói.
17:23
Hamarosan megint leszakadhat az ég
Ezt látni most a Pont Ott színpada fölött.
17:17
Kiderült, ki a titkos fellépő
A budapesti Pont Ott Parti programjában szerepelt egy titkos fellépő öt órai kezdettel. Kiderült, hogy ő nem más, mint Bellus István humorista.
16:58
Milyen ponthatárok lesznek a bölcsészképzéseken?
A legtöbb bölcsészettudományi alapszakon az idén is előzetes ponthatárokat húztak, vagyis azt már most lehet tudni, hogy csak az szerezhet állami ösztöndíjas helyet, aki legalább ennyi pontot szerez:
anglisztika: 320
közösségszervezés – kulturális szakirány: 310
közösségszervezés – ifjúsági szakirány: 310
közösségszervezés – humánfejlesztő szakirány: 310
magyar: 310
ókori nyelvek és kultúrák - asszíriológia szakirány: 310
ókori nyelvek és kultúrák - egyiptológia szakirány: 310
ókori nyelvek és kultúrák - klasszika-filológia szakirány: 310
pszichológia: 435
régészet: 340
szabad bölcsészet: 340
történelem: 320
16:34
Aki nem Rubint Rékára mozog, az leginkább a csocsó- és pingpongasztalok környékén igyekszik leplezni, mennyire izgul
16:31
Optimisták a Pont Ott Partin izguló diákok
Tudósítónknak arról beszéltek, bíznak benne, hogy nem csak simán felveszik őket valahova, de rögtön az elsőként megjelölt szakra jutnak be. Az általunk megszólaltatott diákok a Semmelweis Egyetemre, a BGE-re, a Nemzeti Közszolgálati Egyetemre, vagy a Pázmányra jelentkeztek első helyen. Olyannal is beszéltünk, aki az Óbudai Egyetem egyik felsőoktatási szakképzésére jelentkezett.
16:17
Azt hittétek, hogy csak felvételizők lesznek a Pont Ott Partin? Hát nem!
Nem csak felvételizők várakoznak a Pont Ott Partin, többen jógamatraccal, fitneszruhában érkeztek a Rió Budapest területére, ahol a hivatalos program szerint délután négytől Rubint Réka tart edzést. Tudósítónknk azt mondták, nem felvételiznek, mozogni jöttek.
Furcsa látvány a Pont Ott Partin: azt hittétek, csak felvételizők lesznek?
Nem aprózzák el az idei Pont Ott Partin, Rubint Réka tornáztatja meg az idegeskedő (leendő) egyetemistákat. És nem csak őket. Nem csak felvételizők várakoznak a Pont Ott Partin, többen jógamatraccal, fitneszruhában érkeztek a Rió Budapest területére, ahol a hivatalos program szerint délután négytől Rubint Réka tart edzést.
16:07
Tíz dolog, amit minden felvételiző átél ma délután (és egyik sem kellemes)
Még jó pár óra van hátra a felvételi ponthatárok kihirdetéséig, de már most úgy érzitek, nem bírtok tovább várni? Nem vagytok egyedül, a következő tíz dolog közül legalább ötöt mindenki átél ezekben a napokban. 1. Megbántátok... ... hogy megváltoztattátok a szakok sorrendjét. Vagy azt bántátok meg, hogy nem változtattatok.
15:51
Itt vagyunk!
Tudósítóink megérkeztek a budapesti Pont Ott Partira. Tömeg még nincs (pláne, hogy néhány perce még esett az eső).
15:47
Ezek lesznek a legmagasabb ponthatárok a 2017-es felvételin?
Negyvenegy alap- és osztatlan szakon húztak előzetes, "központi" ponthatárt a 2017-es felvételin - de melyik képzésen kell a legtöbb pont az állami ösztöndíjas helyhez?
Nemzetközi tanulmányok: 465 pont
Gazdaság- és pénzügy-matematikai elemzés: 465 pont
Nemzetközi gazdálkodás: 460 pont
Jogász: 460 pont
Alkalmazott közgazdaságtan: 458 pont
Kommunikáció- és médiatudomány: 455 pont
Pénzügy és számvitel: 450 pont
Kereskedelem és marketing: 449 pont
Emberi erőforrások: 443 pont
Gazdálkodási és menedzsment: 440 pont
15:28
Tavaly össze kellett szednie magát annak, aki a népszerű szakokra szeretett volna bekerülni
A maximális 500 pontra is szükség volt, bőven megdőltek a tavalyi legmagasabb ponthatárok
Nyilvánosságra hozták a 2016-os felvételi ponthatárait - itt találjátok azoknak az alap- és osztatlan szakoknak a listáját, amelyekre kitűnő érettségi és nyelvvizsga nélkül nem lehetett bekerülni. 2015-ben az ELTE nem csak a legtöbb jelentkezőt tudhatta magáénak, hanem a legmagasabb felvételi ponthatárt is az egyetemhez kötötték: 492 pontra volt szüksége tavaly annak, aki angol nyelv és kultúra - német és nemzetiségi német nyelv és kultúra osztatlan tanári szakra akart bekerülni.
15:01
Nem kegyes az időjárás az eredményeket szabadban várókkal
Idén is eláznak, akik a szabadban várják a ponthatárokat
Ennél még a hőség is jobb lenne. Már tavaly is majdnem elmosta az eső a budapesti Pont Ott Partit, és idén is elázhat, aki már délután kilátogat az eseményre. Magyarország radartérképe fél három környékén így fest az Időkép szerint: Már csak néhány órát kell várni, és kiderül, ki melyik egyetemre vagy főiskolára került be.
14:58
Lehet, hogy...
... ezt a dalt halljátok majd közvetlenül a ponthatárok előtt, a budapesti Pont Ott Partin ugyanis ByeAlex és a Slepp zenél majd hattól.
14:43
Pécsiek vagytok? Itt a pécsi ponthatárváró buli programja
Helyszín: Széchenyi tér (ha rossz az idő: Club Fashion, Breuer Marcell Sétány 2., a Tudásközpont mellett)
Program:
18.00 - 20:00 Hangolódás: interaktív játékok és információszolgáltatás a felvételivel kapcsolatban, dj szett (Dj Venom)
20.00 Páva Zsolt polgármester, Dr. Bódis József rektor és Takács Gyula EHÖK elnök köszöntője
20.00 - 22.00 A 2017-es ponthatárok kivetítése (alatta dj szett - Dj Venom)
22.00 - 23.00 Koncert (fellépő: Soulwave)
23.00 - 05:00 Afterparty a Club Fashionben
14:31
Az MTI által közölt grafikon alapján nagyjából megjósolható, idén hány gólyát vesznek fel
14:13
Kaptok levelet a felvételi eredményéről?
Ki kap levelet a felvételi eredményről? Itt a válasz
Érdemes várni a postást? Idén július 26-án este hirdetik ki a felvételi ponthatárokat. Többen kérdezik, hogy milyen módokon kapnak értesítést az eredményről. A ponthatárról sms-ben értesítést kap, aki megadta a telefonszámát a felvételi eljárás során. Ennek hiányában érdemes például minket követni, mert a közzététel időpontjában az eduline is közli a ponthatárokat.
14:00
Öt dolog, amit biztosan nem tudtatok a 2017-es felvételiről
Még 5 dolog, amit biztosan nem tudtál a 2017-es felvételiről
Érdekes adatokra bukkantunk a Felvin: tudtátok, hogy minden harmadik felvételiző 20-23 éves? Hogy a legtöbben Közép-Magyarországon élnek? És azt, hogy van olyan felvételiző, aki 1960-ban szerezte meg az érettségi bizonyítványt? 1. Nők és férfiak A jelentkezési adatok Felvin közzétett elemzéséből kiderül: az idei felvételire több nő jelentkezett, mint férfi, a nők aránya 56 százalék.
13:45
Ők a 2017-es felvételi rekorderei
2017 legidősebb felvételizője 1942-ben született, vagyis 75 éves - ő érettségizhetett a legrégebben, 1960-ban. A legfiatalabb és a legidősebb felvételiző között majdnem hatvan év van, a legfiatalabb jelentkezők 2000-2002-ben születtek.
13:30
A budapesti Pont Ott Parti programja
15:00 Pont Ott Warm Up Party by DJ Juhász Laci
16:00 Fitnesz Rubint Rékával
17:00 Meglepetés program
18:00 ByeAlex és a Slepp
20:00 Hivatalos felsőoktatási felvételi ponthatárok kihirdetése
21:00 Drop the Cheese
A helyszín a Rio Budapest:
13:15
Hányan várják az idei ponthatárokat?
Egészen pontosan 105 868-an - ők azok, akik legalább egy szakot megjelöltek az elektronikus jelentkezési lapon 2017. február 15-ig, ez volt az idei felvételi jelentkezési határideje.
Ez valamivel alacsonyabb szám, mint a tavalyi - 2016-ban 111 219-en felvételiztek -, körülbelül a 2015-ös jelentkezői létszámnak felel meg.
13:00
Mit találtok ma az eduline-on?
Mindent, amire a felvételizőknek szükségük lehet. Megmutatjuk, milyen programok közül választhatnak ma azok, akik nem otthon szeretnék várni a 2017-es felvételi ponthatárait, tudósítóink rendszeresen bejelentkeznek a budapesti Pont Ott Partiról, ahol (többek között) felvételizőket kérdeznek arról, milyen szakra felvételiztek, milyen eredményre számítanak, van-e B tervük, ha nem sikerül a felvételi.
Utánajárunk, melyek 2017 legnépszerűbb egyetemei, főiskolái és szakjai, milyenek az előzetes ponthatárok a kiemelt szakokon, és azt is megtippeljük, melyik képzésen húzzák majd a legmagasabb ponthatárt. És a lényeg: este nyolckor jövünk a 2017-es ponthatárokkal!
Ha semmiről nem szeretnétek lemaradni, kövessétek Facebook-oldalunkat is!
Felvételizők, figyelem! Ennél jobb üzenetet nem is kaphatnátok
Mit történik akkor, ha nem sikerül az egyetemi-főiskolai felvételi? Semmi rossz - legalábbis ez derül ki az eduline olvasóinak hozzászólásaiból. Nem kell kétségbe esni, ha nem sikerül a felvételi, lehet, hogy a végén még jobban is jártok, mint ha elsőre bekerültetek volna a kiválasztott szakra - üzenik az izguló felvételizőknek az eduline olvasói.