Itt vannak a matek feladatlapok - hamarosan jönnek a megoldások is

A tanárok szerint könnyebb volt a matekérettségi első része a tavalyinál, a második viszont nehezebb. Itt a diákoknak nehézséget jelenthetett, hogy egyes feladatokban több témakört is vegyítettek a készítők, így bonyolultabbra sikerültek a példák.

  • Eduline

A matekérettségi általunk javasolt, tehát nem hivatalos megoldásait itt találod.

Az írásbeli első részében algebra, egyenletek, valószínűségszámítás és trigonometria is szerepelt - ezt összességében könyebbnek ítélték a matektanárok, a 2009-es feladatsornál. Az általunk megkérdezett tanárok szerint több gondolkodtató feladat szerepelt viszont a második részben, amelyek megoldása valamivel nagyobb felkészülést igényelt a tavalyi tesztlapnál. 

A hosszabb, második rész feladatai között több olyan példa is szerepelt, amely vegyítette a témaköröket, emiatt nehezebb is volt megoldani, illetve voltak emellett kifejezetten "beugratós" feladatrészek is. Az egyik legtöbb pontot egy valószínűségszámítási feladat megoldásával lehetett megszerezni, de helyet kapott egy térgeometriai példa is, ami szintén több témakört ölelt fel.

A matek érettségi 2010 feladatok:

[[ Oldaltörés (feladatok 9-12) ]]
[[ Oldaltörés (faledatok 13-16) ]]
[[ Oldaltörés (feladatok 17-18) ]]
Hozzászólások

Egy hónap alatt több mint ötszázzal nőtt a betöltetlen tanári állások száma, matektanárból a legnagyobb a hiány

Az iskolák már a szeptemberi tanévkezdésre készülnek, ezért jelentősen megnőtt a betöltetlen tanári állások száma: a Közszolgállás portálon már több mint 1200 hirdetés szerepel. A legtöbb intézmény matematikatanárt keres, de angol-, magyar-, testnevelés- és digitális kultúra szakos pedagógusokból is jelentős a hiány. A hirdetések alapján az is látszik, hogy sok iskola már nem ragaszkodik egy konkrét szakpárhoz, hanem a második szak tekintetében is rugalmasabb feltételeket szab a jelentkezőknek.

Nyolcszáznál is több kiadvány érkezett a kormány tankönyvpályázatára, a minisztérium a 45 milliárdos szerződést is felülvizsgálta

A tankönyvpiac átalakításának első kézzelfogható lépéseiről számolt be az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium. A tárca szerint több mint 800 kiadvány érkezett a tankönyvkínálat bővítését célzó pályázatra, emellett felülvizsgálták a KELLO és az Alföldi Nyomda között kötött, 45 milliárd forintos keretmegállapodást is. A minisztérium szerint mindez a pedagógusok szabad tankönyvválasztásának visszaállítását készíti elő.

Bérrendezést és rendszeres érdekegyeztetést kérnek a bölcsődei dolgozók – megkezdődtek a tárgyalások a minisztériummal

Nem szeretne kimaradni a bölcsődéket érintő szakmai egyeztetésekből a Bölcsődei Dolgozók Demokratikus Szakszervezete – ezt is jelezték Kereki Judit államtitkárnak. Az egyeztetésen szó volt a bölcsődei bérek rendezéséről, az intézmények finanszírozásáról, illetve egy rendszeres ágazati érdekegyeztető fórum létrehozásáról is.