szerző:
Eduline

Kecskeméten már nem próbaüzem! Duplázd esélyeid a duális képzést elsőként bevezető Kecskeméti Főiskolával és partnereivel!

A Kecskeméti Főiskola 2012-ben vezette be duális típusú képzését a Knorr-Bremse Fékrendszerek Kft.-vel és a Mercedes Benz Manufacturing Hungary Kft.-vel együttműködésben német minta alapján, amely azóta „kecskeméti modellként” országosan is elterjedt, és immár 19 intézményben érhető el.

Mi az a duális képzés?

A duális képzés egy olyan gyakorlatorientált képzéstípus, amelyben a felsőoktatási intézményi mellett egy vállalat is aktívan részt vesz a hallgatók képzésében. Ez történhet elméleti oktatással, de főként gyakorlati tudásátadáson alapul. A hallgatók a szorgalmi időszakot (kb. 12 hét) a főiskolán töltik társaikkal, majd a vizsgaidőszak alatt és a szünetekben (kb. 5-8 hét) vállalati gyakorlatukat végzik, ahol amellett, hogy a cégek profiljába illeszkedő munkafolyamatokat és műszaki tudást sajátítanak el tapasztalt szakemberektől, önálló projekteken dolgoznak, kapcsolatokat építenek és egy felnőtt közösség részévé válnak. Mindezért, mint minden munkavállalót, őket is fizetéssel és több esetben béren kívüli juttatásokkal díjazza a vállalat.

Tudj meg többet a Kecskeméti Főiskola duális képzéséről a videóból:

Mit ad a duális képzés hallgatóinknak?

  • több mint 3 év szakmai gyakorlatot már főiskolai éveik alatt
  • vezető iparvállalatok szakembereitől sajátíthatják el a gyakorlatot
  • naprakész szakmai ismereteket
  • kiváló karrierlehetőségeket
  • a vállalati kultúra megismerését
  • szakmai kapcsolatokat
  • anyagi önállóságot
  • megbecsülést, elismerést

Kecskeméten 3 év tapasztalata és közel 40 duális partner várja azokat az elhivatott fiatalokat, akik „gyakorlott pályakezdőként” szeretnének kilépni diplomájuk megszerzése után a munkaerőpiacra, esetleg már egy piacvezető vállalat dolgozójaként.

Hogyan válhat valaki a Kecskeméti Főiskola duális hallgatójává?

A Kecskeméti Főiskola duális felvételi eljárása során két lépcsőt kell teljesíteniük a felvételizőknek. Egyrészt a központi felvételi eljárásban jelentkezniük kell a főiskola duális képzési formában is elérhető alapszakára, másrészt jelentkezni kell a képzési területhez tartozó, a felvételiző által kiválasztott céghez a vállalat által megszabott módon és határidőig. A vállalatok a saját módszereik szerint végzik a kiválasztást, ami általában egy motivációs beszélgetésből és esetleg szakmai feladatokból, felmérőkből áll.

Akkor lehet valaki a Kecskeméti Főiskola duális hallgatója, ha felvételt nyert a megjelölt alapszakra, és kiválasztotta egy partnercég is.

Mit érdemes mérlegelni a jelentkezés előtt?

A duális hallgatók a képzés megkezdésekor határozott idejű hallgatói munkaszerződést kötnek a vállalatokkal, amiben vállalják, hogy tanulmányaikat a képzési idő alatt teljesítik, részt vesznek a szakmai gyakorlatokon és főiskolai előadásokon, elérik a megszabott minimális tanulmányi átlagot. Cserébe a vállalatok amellett, hogy képzik a hallgatókat, munkavállalóként juttatásokban is részesítik őket. Ha sikeres a 3,5 éves együttműködés a hallgatói és a cég között, akkor jó eséllyel állást ajánlanak végzéskor a frissdiplomásnak, akit viszont saját belátása szerint dönthet annak elfogadásáról vagy elutasításáról, hiszen a tanulmányok elvégzésével nincsenek kötelezettségei (pl. képzési idő ledolgozása) a vállalat felé.

Tudj meg többet a Kecskeméti Főiskola gyakorlatorientált képzéséről, a jelentkezési feltételekről és a kiválasztási folyamatról a főiskola weboldalán, vagy nyílt napunkon 2015. november 18-án, vagy az Educatio kiállításon 2016. január 21 és 23 között a SYMA csarnokban!

Duplázd esélyeid a Kecskeméti Főiskola duális képzésével!