Januártól szigorodnak a könyvelő képzés feltételei
2024-től módosul a mérlegképes könyvelő képzésre vonatkozó hatályos jogszabály, megszűnik a távoktatás.
2024-től módosul a mérlegképes könyvelő képzésre vonatkozó hatályos jogszabály, megszűnik a távoktatás.
Súlyos probléma a hallgatók kiégése, ami kevéssé meglepő, ha a naponta 4-8 órában folyamatosan teljesítménykényszerben lévő tanulókat nézzük, akiknek az egyetem egy munkahelyhez hasonló stresszt okozhat. Rengeteg minden segíthet a sporttól a humorig, de ha felismerjük magunkon a „burnout” tüneteit, érdemes szakember segítségét kérni.
Ahol a pandémia ellenére is jelenléti oktatás volt, ott is visszaestek a tesztek eredményei, de érezhetően kevésbé.
Nem volt egy óriási tragédia, mindent meg lehet szokni és tudom, hogy másoknak sokkal rosszabb volt, de mégis egy szokatlan helyzet, amiről szerintem érdemes írni, hogy maradjon nyoma. Ez a cikk szeretne az a nyom lenni, ami összefoglalja, hogy milyen volt a koronavírus alatt leérettségizni majd elkezdeni az egyetemet. Tornyos Kata vagyok és remélhetőleg egy hónapon belül végzem kommunikáció- és média alapszakon az ELTE-n.
A negyedikes és nyolcadikos amerikai diákok matematikai és olvasási képességeit mérték fel. A szakemberek szerint aggasztó eredmények születtek.
Nem elképzelhető, hogy a fűtés költségei miatt távoktatást rendeljenek el – ezt mondta Maruzsa Zoltán köznevelési államtitkár a katolikus köznevelési és szakképzési intézmények országos vezetői tanévnyitóján.
50-60 milliárd forintra becsülte a Belügyminisztérium az iskolák fűtésének többletköltségét, de az árak hektikusan változnak – mondta Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a keddi kormányinfón.
Egyre több kommentet lehet találni a közösségi oldalakon és a fórumokon arról, hogy a fűtési szezon kezdetén az iskolák "biztosan" online oktatásra térnek át az energiaárak berobbanása miatt. Pedig iskolabezárásról egyelőre szó sincs, a Belügyminisztérium azt közölte, hogy az „európai energiaválság ellenére” normál tanévre készülnek. Az viszont egyértelmű: a szülők többsége tart attól, hogy ismét otthon tanulnak majd a diákok, a járvány miatt elrendelt online oktatás a többségben ugyanis nem hagyott kellemes emlékeket.
A hadiállapot kihirdetése miatt kellett így dönteni.
Ha nem lesznek komoly felzárkóztató programok, akkor a második világháború óta leghosszabb iskolabezárásokat átélő diákok jelentősen kisebb fizetésre számíthatnak majd, mint azok, akik végig hagyományos formában tanultak.
Lengyelországban csütörtöktől február végéig távoktatásra állnak át az általános iskola felső tagozatos osztályai és a középiskolák - jelentette be Przemyslaw Czarnek lengyel oktatásügyi miniszter kedden.
Hétfőtől újraindult a személyes oktatás Olaszországban, de nem mindenhol mehettek vissza a diákok az iskolákba.
Bostonban és Providence-ben is bezárták az iskolákat a hóvihar miatt, amely komoly fennakadásokat okozott az Egyesült Államok több részén.
Anglia egyes területein már komolyan küzdenek az iskolák, hogy nyitva maradhassanak - egyre több a fertőzött a diákok és a tanárok között is.
Év végéig otthonról tanulnak a diákok.
Magukra maradtak a tanárok az online oktatás megszervezésével, sokuknak sem az iskola, sem a fenntartó nem segített. A szülők egy részének a mai napig megoldhatatlan a gyermeke otthoni tanítása – többek között erre jutott egy friss felmérés.
Felső tagozatban csak az oltatlanok kerülnek karanténba, így oltott, fertőzött, de tünetmentes diákok is ülhetnek az osztályteremben - derül ki a minisztérium friss tájékoztatásából.
Az iskolákban még mindig személyesen zajlik az oktatás, de az igazgatók elrendelhetik a maszkviselést - akár a termekben is.
A döntés a vizsgaidőszakot is érinti, hiszen ott marad az online forma.
Alig négy nap alatt több ezer aláírás gyűlt össze a diákmozgalom petícióján.