Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Öt budapesti általános és középiskola polgári engedetlenségi akcióba kezdő tanárai gyűltek össze a Horváth-kertben, ahol közösen olvasták fel nyilatkozatukat.
Több akciót is szerveznek a polgári engedetlenségbe kezdő tanárokkal szimpatizáló középiskolások, egyetemisták a következő hetekben. Március 16-án - vagyis a következő pedagógussztrájk napján - Székesfehérváron lesz tüntetés, egy szegedi hallgatói csoport pedig arra kéri a felsőoktatásban tanulókat, aznap "állítsák le a felsőoktatást".
Legalább hatvan-hetven iskola pedagógusai csatlakoztak az elmúlt másfél hétben a polgári engedetlenségi akciókhoz, amellyel a február 11-én megjelent sztrájkrendelet ellen tiltakoznak. De pontosan mi is van ebben a jogszabályban? Mutatjuk.
Több mint egy hete kezdtek akciósorozatba a kormány sztrájkrendelete ellen tiltakozó pedagógusok, pár nap alatt több vidéki gimnázium is csatlakozott a polgári engedetlenéghez.
Sorra csatlakoznak a fővárosi és a vidéki közép- és általános iskolák tanárai a polgári engedetlenségi akciósorozathoz. Hol álltak ki pedagógusok a sztrájkjogért? Mutatjuk.
Újabb iskolák csatlakoztak a sztrájkrendelet ellen tiltakozó tanárok akcióihoz: egy szombathelyi, egy hajdúszoboszlói és egy szigetmonostori általános iskolában is több tanár tagadta meg a munkát, és a budapesti II. Rákóczi Ferenc Technikumban, valamint a Leövey Klára Gimnáziumban is így döntött a tantestület egy része.
A szakszervezetek nem fogadják el, hogy a kormány a felhatalmazási törvényre hivatkozva alapjogot korlátoz - közölték a péntek esti rendelet kapcsán a tanári szakszervezetek.
Furcsa helyzetekben találták magukat azok a tanárok, akik részt vettek a hétfői sztrájkban. A pedagógus-szakszervezetek szerint a tankerületek most változatos módszerekkel állnak bosszút.
Külföldi oktatási szakszervezet is támogatja a pedagógusok hétfői sztrájkját. A NIE dla chaosu w szkole lengyel oktatási szakszervezet állt a PSZ és a PDSZ mellé.
Az utóbbi hetekben több szervezet és érdekképviselet is csatalakozott a két nagy pedagógus-szakszervezet január 31-re tervezett sztrájkjához - mutatjuk, kik és hogyan támogatják a tanárok első munkabeszüntetését.
Január 31-én reggel, két órára sok iskolában leáll az oktatás. A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) most arra kéri a tanárokat, videóban mondják el, miért sztrájkolnak.
Demonstrációt szervez a Magyar Szakszervezeti Szövetség január 31-ére, ezzel támogatnák az aznap kétórás figyelmeztető sztrájkot tartó pedagógusokat. Akik magasabb fizetésért, óraszámcsökkentésért és a kötelező oltásról szóló jogszabály visszavonásáért harcolnak.