Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A elsőéves egyetemisták nagy része a nyár fennmaradó részét lakáskereséssel, kollégiumi jelentkezéssel is tölti - ezentúl azonban van még néhány dolog, amit elintézhettek ebben az időszakban, ezzel is megkönnyítve a következő fél évet.
Előttetek a pályaválasztás, de nem vagytok biztosak abban, hogy mit tanuljatok vagy éppen hogy mit dolgozzatok? Mutatunk néhány trükköt, amelyek segíthetnek a döntésben.
Néhány egyetemen már javában megkezdődött a zh-időszak, de a diákok nyakán van már a félév vége, vagyis a vizsgaidőszak is. Ha úgy érzitek nem vagytok elég hatékonyak vagy csak szeretnétek fejlődni, esetleg kipróbálni új módszereket, ez az öt tanács hasznos lehet számotokra.
A pótfelvételi kiváló lehetőség azoknak, akiket nem vettek fel sehova, de nem szeretnének halasztani. Számos intézmény kínál még helyeket a pótfelvételin, de érdemes alaposan és gyorsan átgondolni, hova adjátok be a jelentkezéseteket, ugyanis a határidő nagyon rövid. Ehhez nyújtunk segítséget.
Holnap hivatalosan is elkezdődik az iskola, még akkor is, ha sokan nem várták. Összeállítottunk egy listát arról, hogy miként lehet ez a szeptember más, mint az eddigiek. Ha ezeket a szabályokat megpróbáljátok betartani, akkor a suli sem lesz olyan borzalmas, mint hinnétek.
Jövőre érettségizel, de nem tudod melyik felsőoktatási intézménybe jelentkezz? Bejuthatsz a kiválasztott szakra, de mégse érzed, hogy megtaláltad az igazit? Közeleg az államvizsga, de nem tudod, hova tovább? Már a diplomád is a kezedben van, mégse tudod, hogy mit is kezdj az életeddel? Mielőtt kétségbeesnél, olvasd el rövid útikalauzunkat, ami talán egy lépéssel közelebb visz majd álmaid munkájához.
Megkérdeztünk pár HÖK-öst, hogy mit tanácsolnak azoknak akik most mennek egyetemre, a válasz egyöntetű volt, bárki szólalt meg: menjetek el a gólyatáborba. Miért gondolják úgy a felsőbbévesek, hogy a gólyatábor jó dolog? Erre is válaszoltak.
A legtöbb szülő azzal a problémával keresi fel a gyermekpszichológust, hogy gyerekét kiközösítették az iskolában. A legújabb kutatási eredmények már megmutatják, mi lehet a kirekesztés oka.
Könnyen rögös útra tévedhetnek azok a felvételire készülő diákok, akik nem néznek jól körül az egyetemek-főiskolák kínálatában, és az sem árt, ha ismerik az utóbbi pár év felvételi eredményeit.
Érettségi vagy diploma után egyre többen választják az egy-két éves külföldi munkavállalást egyfelől a pénz és a nyelvtanulás, másfelől a tapasztalatszerzés miatt. Az egyik legnépszerűbb célpont Nagy-Britannia, ami a bevándorlókat tekintve kifejezetten befogadó országnak számít Európában, és habár a gazdasági válság miatt már itt sem olyan könnyű munkát találni mint azelőtt, úgy tűnik a vonzerejéből nem sokat vesztett.
Folytatjuk múlt héten elindított sorozatunkat, amelyben komoly és kevésbé komoly tanácsokkal látjuk el azokat akik szeptemberben kezdik meg a főiskolát vagy egyetemet, és még nem igazán tudják, hogy miben is fog ez eltérni a középiskolai élettől. Íme, a térkép az egyetem útvesztőihez, legalábbis ahogy mi látjuk.
Nem mindenki tudja 15-16 éves korában, hogy mivel fog/szeretne foglalkozni miután befejezte a tanulmányait, sőt sokan még a diploma megszerzése után sem biztosak abban, hogy az az irány, amit korábban választottak jó döntés volt-e. Akik tudják, azok szerencsésebbek, és valószínűleg azon a pályán fognak dolgozni, amit már réges-régen megcéloztak. A most következő tanácsok azonban nekik is hasznosak lehetnek egyetemi éveik alatt.