A lengyel tanári szakszervezetek is kiállnak a magyar tanárok tiltakozása mellett
Az egyik legnagyobb lengyel tanári szervezet is támogatja a magyar pedagógusok polgári engedetlenségi akcióját.
Az egyik legnagyobb lengyel tanári szervezet is támogatja a magyar pedagógusok polgári engedetlenségi akcióját.
A héten, március 3-ra szerveznek demonstrációt Pécsen a tanári szakszervezetek.
A budapesti Wesley János Óvoda, Általános Iskola és Gimnáziumban halmozottan hátrányos helyzetű diákokkal foglalkoznak. Ottani tanárok is csatlakoztak a polgári engedetlenségi akcióhoz.
Állami általános iskolák, gimnáziumok, az Innovációs és Technológiai Minisztérium alá tartozó technikumok és egyházi iskolák is csatlakoztak a sztrájkrendelet elleni tiltakozásokhoz Budapestről és vidékről. Az Eduline összesítése szerint legalább száz iskolában kezdtek polgári engedetlenségi akcióba pedagógusok.
Több mint húsz iskola és több száz tanár csatlakozott szerdán a múlt héten indult polgári engedetlenségi akciósorozathoz, szerdán is több tucat iskolában szerveztek engedetlenségi akciót.
Öt budapesti általános és középiskola polgári engedetlenségi akcióba kezdő tanárai gyűltek össze a Horváth-kertben, ahol közösen olvasták fel nyilatkozatukat.
Több akciót is szerveznek a polgári engedetlenségbe kezdő tanárokkal szimpatizáló középiskolások, egyetemisták a következő hetekben. Március 16-án - vagyis a következő pedagógussztrájk napján - Székesfehérváron lesz tüntetés, egy szegedi hallgatói csoport pedig arra kéri a felsőoktatásban tanulókat, aznap "állítsák le a felsőoktatást".
Országszert egyre több iskolában tiltakoznak a sztrájkrendelet ellen. Fotók.
A középiskolai rangsorok vezető gimnáziumai Budapesten és vidéken is kiálltak a tiltakozók mellett, most csatlakozott hozzájuk egy egyházi iskola is.
A tanárok március 16-ára sztrájkot szerveznek, a diákok jövő hétfőn látványosan állnak ki mellettük.
Több mint egy hete kezdtek akciósorozatba a kormány sztrájkrendelete ellen tiltakozó pedagógusok, pár nap alatt több vidéki gimnázium is csatlakozott a polgári engedetlenéghez.
Sorra csatlakoznak a fővárosi és a vidéki közép- és általános iskolák tanárai a polgári engedetlenségi akciósorozathoz. Hol álltak ki pedagógusok a sztrájkjogért? Mutatjuk.
Az ELTE Apáczai-gimnáziumának több száz volt diákja írta alá azt a szolidaritási nyilatkozatot, amellyel a sztrájkrendelet ellen harcoló tanárokat szeretnék támogatni.
Három nap alatt több mint 670 tanárszakos hallgató írta alá azt a szolidaritási nyilatkozatot, amellyel a sztrájkjogért harcoló tanárok mellett állnak ki. Az egyetemisták azt írják, mindannyian feltették már maguknak azt a kérdést, milyen közoktatásba kerülnek majd frissen végzettként, és hogy egyáltalán szeretnének-e tanárként elhelyezkedni. Ezekre a sztrájkrendelet megjelenése óta még nehezebb választ adni.
A Magyar Anyák csoport is támogatja a pedagógusokat, szerintük "nem lehet kötelezővé tenni, hogy dolgozzanak sztrájk közben". Nem ez az egyetlen szervezet, amely kiállt a sztrájkjog mellett.