Szexuális zaklatás miatt vettek őrizetbe egy tanárt
Még múlthéten vitték el a rendőrök egy kollégiumból.
Még múlthéten vitték el a rendőrök egy kollégiumból.
A Budapesti Gazdasági Szakképzési Centrum (BGSZC) Hunfalvy János Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági és Kereskedelmi Szakközépiskolája átvette - a magyar szakközépiskolák közül elsőként - a francia külügyminisztérium Label France Éducation minőségi díját.
A szakiskolások jó része aggasztóan gyenge alapképzésekkel kerül ki a munkaerőpiacra. A Defacto szerint nem azért, mert eleve gyenge képességekkel rendelkeznének, a főbb oka maga a szakiskola.
Új intézményfajtákat, szakgimnáziumokat és új típusú szakközépiskolákat vezetnek be 2016. szeptember 1-jétől a köznevelési törvény szerdán elfogadott módosításával.
Szakácsnak, cukrásznak, pincérnek, eladónak és hegesztőnek jelentkeztek a legtöbben idén a szakiskolákba - írta a Világgazdaság.
Nem csak az intézménytípusok elnevezései változnak meg, hanem a tartalom is.
Döntött a szakképzés átalakításáról a kormány: változik a szakközépiskolák és szakiskolák rendszere, több vállalkozást próbálnak bevonni a duális képzésekbe is. Növelnék az ösztöndíjakat, valamint ingyenessé teszik a második szakképesítés megszerzését.
Egy jó szakember érettségi nélkül is képes megállni a helyét a magyar munkaerőpiacon- állítja Czomba Sándor a Népszabadságnak adott interjújában. Az államtitkár szerint célszerűbb először szakmát tanulni, azután még lehet gondolkodni az érettségin is.
Hamarosan a Nemzetgazdasági Minisztériumhoz kerülnek a szakiskolák és szakközépiskolák, az alapítványi és magániskolák viszont kimaradnak az egyeztetésből - írja a Népszabadság.
A tervek szerint a mostani szakközépiskolákat szakgimnáziumoknak hívják a 2016-17-es tanévtől, jelezve, hogy az intézmény érettségit ad, felsőfokú oktatásra készít fel, de nem általában, hanem egy-egy szakirányban ad többlet tudást - mondta Czomba Sándor, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) munkaerőpiacért és képzésért felelős államtitkára csütörtöki sajtótájékoztatóján Budapesten.
„Én olyan tervről tudok, hogy megerősítjük a szakképzést, de semmifajta állami kényszert nem fogunk alkalmazni. Aki gimnáziumba akar menni, az ezután is gimnáziumba fog menni, ha megfelel az ottani feltételeknek” – mondta a vs.hu-nak Balog Zoltán embererőforrás-miniszter.
Az oktatás minőségének javítására "sok pénzt és sok energiát akarunk majd fordítani a következő időszakban" - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök kedden újságíróknak, miután több órán át részt vett a Fidesz-KDNP budapesti frakcióülésén.
Homogén szakképzési intézményrendszer szeretne kiépíteni a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM), a tervek szerint a szakközép- és szakiskolák a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ (Klik) rendszeréből az NGM fenntartásába kerülnének át - mondta a szakképzésért és munkaerőpiacért felelős államtitkár egy szakmai fórumon csütörtökön Nyíregyházán.
Előkészítő munkacsoport jött létre a szakképzéssel foglalkozó iskolák átvételére a Klebelsberg Intézményfenntartó Központtól.
Hetente hány magyar- és matekórájuk lesz szeptembertől a szakközépiskolásoknak? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
A Nemzetgazdasági Miniszérium felügyelete alá kerülhet a szakközépiskolák és szakiskolák irányítása – mondta Lázár...
Több szakiskola és szakközépiskola diákjai már évek óta a gyakorlati hely és az iskola között ingáznak. Megnéztük, hogyan működik a duális képzés a gyakorlatban.
A szakképzés munkaerőpiachoz közelítéséről beszélt a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) foglalkoztatáspolitikáért...
A Tempus Közalapítvány kuratóriuma az idén 143, szakképzéssel foglalkozó intézmény Leonardo mobilitási projektjét...
2011-re már a középfokú intézményekben is érzékelhető lett a gyereklétszám visszaesése - olvasható a Központi...