Felkerült a U.S. News felsőoktatási rangsorára a szegedi egyetem, nagyot javított az eredményén
A tavalyi 726. helyről a 662. helyre lépett elő a Szegedi Tudományegyetem a U.S News & World Report Education rangsorában.
A tavalyi 726. helyről a 662. helyre lépett elő a Szegedi Tudományegyetem a U.S News & World Report Education rangsorában.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem idén is felkerült a Times Higher Education több szakterületi rangsorára, a legjobb eredményt pszichológiai képzéseivel érte el.
A RUR World University Rankings az ELTE-t, a Semmelweis Egyetemet és több vidéki felsőoktatási intézményt is a legjobbak közé sorolt. A rangsorban a CEU is magyar színekben szerepel még, több kategóriában is lekörözve a hazai egyetemeket.
Szerdán hozták nyilvánosságra a brit Quacquarelli Symonds, vagyis a QS friss felsőoktatási rangsorait. A szakterületi listákon több magyar egyetem is szerepel, ám a legjobb eredményt a Zeneakadémia érte el, amelyet az előadóművészet területén a világ száz legjobb egyeteme közé soroltak. A Central European University (CEU) még ennél is jobb helyezést szerzett, politikatudományból például a 24. helyet szerezte meg – csak éppen a CEU neve mellett már nem Budapest, hanem Bécs szerepel.
Megjelent a Quacquarelli Symonds (QS) 2022-es rangsora, az ELTE-t több tudományterületen is kiemelkedő helyre sorolták.
A Bee Breeders rangsor többéves összesített eredményei alapján világszinten az első ötven közé került a Műegyetem Építészmérnöki Kara.
Több egyetemen indul óvodapedagógus, gyógypedagógus vagy tanító szak. De vajon melyik felsőoktatási intézményben tanulnak a legjobb teljesítményű diákok? Kiderül a következő rangsorokból.
Tarolnak a svájci és a hongkongi egyetemek, de brit és osztrák felsőoktatási intézmények is a lista elejére kerültek.
A HVG 2022-es rangsorának élére az ELTE Informatikai Kara és a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kara került.
Az ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Általános Iskola és Gyakorló Gimnázium vezeti az egyetemi gyakorlóiskolák 2022-es HVG rangsorát, amelyet két másik ELTE-intézmény követ. A gyakorlóiskolák az összesített rangsorban is kiválóan szerepelnek.
A Times Higher Education legfrissebb listája a világ műszaki képzéseit rangsorolta, a legjobbak közé öt magyar egyetem is befért.
Az ötven legjobb felsőoktatási intézmény listáján észak-amerikai, európai, ázsiai és ausztrál egyetemek is szerepelnek.
A Round University Ranking (RUR) friss bölcsészet- és társadalomtudományi szakterületi rangsorára is felkerült a Szegedi Tudományegyetem, amely egy év alatt nagyot javított eredményén. A moszkvai szervezet két rangsorán a CEU, az ELTE, a Semmelweis Egyetem és a Debreceni Egyetem is szerepel.
Több magyar egyetem felkerült a Times Higher Education szerdán bemutatott tematikus rangsorára: az informatikai képzéseket kínáló felsőoktatási intézmények listáján az Óbudai Egyetem, a mérnöki tudományok területén pedig a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem szerezte a legjobb eredményt.
Még bekerülhettek a szeptemberben induló képzésekre, ugyanis elindult a pótfelvételi. Azoknak, akik már tudják, hogy melyik szakra kerültek be hoztunk pár fontos infót az őszi félévről. Mutatjuk a hét híreit egy helyen.
Budapest is felkerült a világ legjobb egyetemvárosainak legfrissebb, 2022-es rangsorára, amelyet a brit Quacquarelli Symonds (QS) állított össze. A listán az 58. helyet szerezte meg, a régióból csak Bécs és Prága előzte meg. A fő ok valószínűleg az, hogy Budapest még mindig a világ nyolcadik legolcsóbb egyetemvárosa.
A Times Higher Education (THE) Young University Rankings listájára a világ legjobb - 50 éves vagy annál újabb - egyetemei kerültek fel.
Szembetűnő azonban, hogy a világ összes egyeteme közül még mindig csak néhányat vezetnek a nők. Egy olyan listát hoztunk, ahol megnézhetitek, hol és melyik intézményeket vezetik női kancellárok.
Többen kérdeztétek már a középiskolai felvételivel kapcsolatban, hogy mit történik akkor, ha két jelentkezőnek azonos pontszáma van. Mutatjuk a választ.
A gazdasági képzéseket indító intézmények hallgatói kiválóság alapján összeállított rangsorát a Budapesti Corvinus Egyetem Gazdálkodástudományi Kara, az oktatói kiválóság alapján kialakult listát pedig a Széchenyi István Egyetem Kautz Gyula Gazdaságtudományi Kara vezeti. Újságárusoknál a HVG Diploma 2021 kiadványa.