Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Az előadást 8-9 éveseknek tartották, amin olyan honvédelmi alapismeretekről szóló munkafüzettel is gazdagodhattak a gyerekek, amit feltehetően sokkal idősebb korosztálynak szántak.
„Szívesen dolgozom csapatban” – ilyen és ehhez hasonló állításokra kell válaszolnia a nyolcadikos diákoknak az országos pályaorientációs mérésen (OPM), amelyben segítséget kaphatnak arról, milyen irányban érdemes továbbtanulniuk.
A központ munkatársai bemutatják a 11. és 12. osztályos tanulóknak, hogyan zajlik náluk egy nap, milyen feladatokat végeznek azért, hogy fenntartható legyen a főváros közlekedése.
A pályaválasztással, továbbtanulással kapcsolatos döntések sosem egyszerűek, mert az önismeret mellett az egyes szakmák, képzettségek világát is ismerni kell. Ebben tud nektek segíteni a POM.
Nem csak színészek, operatőrök vagy filmrendezők lehettek, ha szeretitek a filmeket és szívesen ki is próbálnátok magatokat a szakmában. Izgalmasabbnál izgalmasabb lehetőségek vannak, amire elsőre talán nem is gondolnátok. Mutatunk néhányat.
Ingyenes pályaorientációs felületet indított az Oktatási Hivatal, itt négyféle kérdéssor után kaphatunk segítséget, hogy merre menjünk tovább. Az érettségiző és az általános iskolát befejező fiatalokat is megcélozza az oldal.
Jön a középiskolai felvételi, és több tízezer diák választ a következő napokban egyetemet is. Az Oktatási Hivatal pedig nemrég útjára engedte a POM-ot, vagyis a "pályaorientációt támogató mérőeszközt". Megnéztük, mit tud.
Idén ősztől az általános iskola utolsó évében minden diáknak kötelező kitöltenie egy pályaorientációs kérdőívet. Ám akárhogy válaszolnak, legtöbbször valamilyen szakképzést dob fel az eredmények között elsőnek.
Már a hetedikes fiúk is igényelhetik a HPV elleni oltást, jár a teljes táppénz a munkahelyükön megfertőzödött tanárokak, elkezdődtek a szrájkkövetelésekről szóló tárgyalások az SZFE-n, kitölthető a nyolcadikosok pályaorientációs tesztje és újabb sikereket értek el a magyar diákok a diákolimpián. Összeszedtük a hét legfontosabb híreit.
Ez az utolsó évetek az általános iskolában, de nem tudjátok, hogy milyen iskolatípusban lenne érdemes továbbtanulnotok? Valamilyen szakma, vagy inkább gimnázium illik hozzátok? Ezekre a kérdésekre segít választ találni az országos pályaorientációs teszt, amelyet az idei tanévtől minden nyolcadikosnak kötelező kitöltenie.
Hamarosan kezdődik a középiskolai felvételi és a középiskolásoknak is dönteni kell arról, merre tovább. Ha bizonytalanok vagytok, ezekkel az ingyenes tesztekkel kicsit közelebb kerülhettek a válaszhoz.
Pályaválasztás előtt álltok, de nem vagytok elég biztosak a döntésetekben? Vagy éppen azt sem tudjátok pontosan, mit szeretnétek csinálni? A következő tippeket érdemes megfogadnotok és kipróbálnotok még az egyetemi évek alatt.
Pályaválasztás előtt álltok? Ajánlunk néhány ingyenes kérdőívet, tesztet, amellyel könnyebb lehet a döntés. Ezekkel kideríthetitek, milyen képzés vagy éppen szakma való nektek, de önismereti témában is előrébb juthattok.
Legyen szó egyetemi vagy középiskolai felvételiről, a nyílt napon mindegyik esetében érdemes részt venni. Bár az egyetemi nyílt napok később, a középiskolai nyílt napok java része ezen a héten lesz. Ti ott lesztek?
Középiskolásoknak szóló, önismereten alapuló pályaorientációs mobilalkalmazást fejlesztettek a Pannon Egyetemen, az applikáció a gazdaságtudományi képzések közti választásban nyújt segítséget a diákoknak.