Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Egy hónap alatt tizennégy százalékkal nőtt a pedagógusok támogatottsága a kormánypárti szavazók körében, abban viszont nem értenek egyet, hogy mekkora béremeléssel kellene beérniük a sztrájkolóknak.
A budapesti Madách Imre Gimnázium tantestületének egy része is csatlakozik a Karinthy Frigyes Gimnázium és a Brassó Utcai Általános Iskola által indított, egy hétig tartó munkabeszüntetéshez.
A noÁr Mozgalom alapítója kéri az iskolákban, óvodákban dolgozókat, a diákokat és a szülőket, hogy csatlakozzanak ahhoz a hatvan budapesti pedagógushoz, akik november 14-től egyhetes munkabeszüntetésbe kezdenek.
A legnagyobb belga szakszervezetek közös sztrájkba kezdtek szerdán - megbénult a közlekedés, számos áruház is zárva tart, szünetel a hulladékelszállítás, és az iskolákban sincs oktatás.
Civil szervezetek petíciót indítottak azért, hogy a közmédiában is számoljanak be a tanárok követeléseiről és az oktatás siralmas helyzetéről. Már választ is kaptak. Igaz, elég érdekeset.
Tanárballagással hívják fel a figyelmet a pályaelhagyás problémájára, és "a közoktatás egészének tarthatatlan állapotára" november 8-án Budapesten, a Deák Ferenc téren.
Bár a hónap elején tárgyalnak Maruzsa Zoltán államtitkárral, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) már a novemberi sztrájk időpontját is bejelentette.
Karácsony Gergely is részt vett a csütörtök reggeli élőláncos megmozduláson. Az Eduline tudósítója a Margit körúton csípte el a budapesti főpolgármestert, aki azt mondta: ami a napokban zajlik, az az elmúlt évtized legszebb társadalmi megmozdulása.
Csütörtökre újabb országos pedagógussztrájkot hirdetett a PDSZ és a PSZ, diákok, szülők és tanárok pedig reggel vonultak utcára, hogy „körbeöleljék” Budapestet, és így hívják fel a figyelmet az oktatásban lévő problémákra. Persze nemcsak Budapesten, hanem számos más városban is voltak tiltakozások.
Több mint hatszáz szegedi, hódmezővásárhelyi, bordányi, domaszéki és szentesi pedagógus írta alá azt a közös nyilatkozatot, amelyben elítélik a hatalom megfélemlítési módszereit. Azt ígérik, ha egyiküket retorzió éri a kiállása miatt, közös sztrájkba lépnek.
Még mindig nem kapott választ Orbán Viktortól október 7-i levelére a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ).
Több száz iskolában szerveztek az elmúlt hetekben sztrájkot, polgári engedetlenségi akciót, tüntetést vagy szolidaritási akciót. A tanárok megmozdulásáról szóló cikkekhez azonban bőven érkeznek olyan kommentek, amelyek egészen biztosan kiverik a biztosítékot a tiltakozóknál. Ezekből szemezgettünk.
Pénteken országszerte tüntettek diákok, tanárok és szülők, és folytatódott a sztrájk is. A héten több egyetem bejelentette, hogyan próbál spórolni ezen a télen, de elkezdődött az őszi érettségi és a keresztféléves felvételi is. A hét oktatási hírei közül szemezgettünk.
Több ezren mentek el a Diákok a tanárokért csoport péntek este tüntetésére. A demonstrálók a Hősök terétől egészen a Belügyminisztérium épületéig vonultak.