Kemény hangvételű posztban írt Schilling Árpád a tanárokról
A színházi rendező szerint azok a pedagógusok, akik nem állnak ki a kirúgott kollégáik mellett, alkalmatlanok arra, hogy autonómiára neveljék a gyerekeket.
A színházi rendező szerint azok a pedagógusok, akik nem állnak ki a kirúgott kollégáik mellett, alkalmatlanok arra, hogy autonómiára neveljék a gyerekeket.
Módosították a felsőoktatási törvényt, újabb sztrájknap és tüntetés volt, a kamatstopot pedig kiterjesztették a szabad felhasználású diákhitelekre is. A hét oktatási hírei közül válogattunk.
A pedagóguskar elnöke és Maruzsa Zoltán köznevelési államtitkár is részt vett a kormányülésen - szúrta ki a 444.
Cáfolta a hvg.hu-nak a Belügyminisztérium, hogy Pintér Sándor bárkit is magához rendelt volna.
A tiltakozás új, törvényes formáját próbálja ki jövő héten az ELTE Trefort Ágoston Gyakorló Gimnázium tantestülete: december 12-e és 16-a között csak 8 és 11 óra között lesz tanítás, vagyis csak az első három órát tartják meg.
Harmincegy pedagógus sztrájkol a budapesti Homoktövis Általános Iskolában, ahol Petőfi Sándor születésének 200. évfordulója miatt projektévet tartanak – a szülők fricskaként ezért Petőfi-idézetekkel rakták tele az iskola bejáratát.
Újabb sztrájknap kezdődött a közoktatásban: miután múlt szerdán nyolc polgári engedetlenkedő tanárt bocsátottak el a tankerületek, új erőre kapott a tiltakozás.
A Brassó Utcai Általános Iskola pedagógusai egészen a téli szünetig sztrájkolnak majd.
Kiállnak a kirúgással fenyegetett és elbocsátott tanárok mellett az ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium pedagógusai.
Csütörtök óta 93 iskola összesen 929 pedagógusa kezdett munkabeszüntetésbe – így reagáltak a Karinthy, a Vörösmarty és az Eötvös tanárainak elbocsátására.
A közoktatásban tanuló diákok szülei tölthetik ki azt a kérdőívet, amely a Belügyminisztérium szerint „az oktatásban leginkább érintettek véleményének megismerését célozza”.
Ezért rendkívüli szünetet rendeltek el a Vörösmarty Mihály Gimnáziumban, ahonnan a tankerület szerdán elbocsátott egy tanárt.
Csütörtökre és péntekre rendkívüli tanítási szünetet rendelt el a budapesti Karinthy Frigyes Gimnázium igazgatója. Ez az a középiskola, ahonnan szerdán hat tanárt bocsátott el a tankerület. Van köztük olyan is, akinek az osztálya pár hónap múlva érettségizik majd.
Újabb országos sztrájknapot hirdetett a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ).
Tanárok, szülők és diákok kilométeres sorfalakat állnak az utcákon: magasabb béreket és az oktatási rendszer megreformálását követelik. Mit mond az oktatástudomány a konfliktus mélyebb okairól?
Támogatják a tiltakozó tanárokat és diákokat - közölték a Facebookon a Kölcsey Ferenc Gimnáziumban tanulók szülei.
Néhány nap alatt több mint hatezren nézték meg a dunakeszi Bárdos Lajos Általános Iskola pedagógusainak videóját: Geszti Péter Szia, Életem! című dalát dolgozták fel.
Hétfőtől „gördülő munkabeszüntetésbe” kezd a budapesti Eötvös József Gimnázium harminchat tanára. Az akció minden korábbinál tovább – egészen a téli szünet első napjáig – tart majd. Azt írják: nincsenek magukra hagyva, szülők és diákok állnak sorfalat körülöttük.
Szolidaritási nyilatkozatot írtak a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Építészmérnöki Kar oktatói, kutatói, doktoranduszai és dolgozói. Méltánytalannak tartják a pedagógusok sztrájkjogának csorbítását és a tiltakozók megfélemlítését.
A budaörsi Illyés Gyula Gimnázium, Technikum és Szakképző Iskola harmincnégy tanára is munkabeszüntetésbe kezd kedd reggel. „Mi sem akarunk csendben maradni, és még évekig, évtizedekig úgy tenni, mintha jól működne az oktatás! A csend nem rend!” – írják.