Az ELTE Angol-Amerikai Intézete is kiállt a tiltakozó tanárok mellett
Az ELTE Angol-Amerikai Intézetének tagjai is támogatják a sztrájkrendelet ellen tiltakozó tanárokat – erről közleményt is kiadtak.
Az ELTE Angol-Amerikai Intézetének tagjai is támogatják a sztrájkrendelet ellen tiltakozó tanárokat – erről közleményt is kiadtak.
Négy gimnázium tanárai döntöttek úgy, hogy pénteken nem veszik fel a munkát, így tiltakoznak a múlt héten megjelent "sztrájkrendelet" ellen.
A budapesti Teleki Blanka Gimnázium 33 dolgozója is megtagadta a munkát csütörtökön, ezzel csatlakoznak a sztrájkrendelet ellen tiltakozó iskolákhoz.
Hiába jelent meg múlt héten az a kormányrendelet, amely a szakszervezetek szerint kiüresíti a sztrájkot, a PSZ és a PDSZ kitart eredeti tervei mellett: március 16-ára újabb munkabeszüntetést szerveznek.
A Szerb Antal Gimnázium tanárai is követték a Szent László Gimnázium, a Kölcsey Ferenc Gimnázium és a budaörsi Illyés-gimnázium pedagógusainak példáját: csütörtökön megtagadták a munkát, így harcolnak a pedagógussztrájkot ellehetetlenítő kormányrendelet visszavonásáért.
Semmilyen eredményre nem vezetett a pedagógus-szakszervezetek és a kormány újabb tárgyalása - erről a szakszervezeti vezetők számoltak be az Emberi Erőforrások Minisztériuma előtt tartott sajtótájékoztatón. Azt is kiemelték: március 16-tól sztrájkolnak.
„A mai napon Simkó Edit az iskolájából egyedüli tanárként polgári engedetlenségbe fogott, egyedül állt ki a pedagógusok sztrájkjogáért” – írja a Facebookon a Tanítanék.
Negyvennyolc tanár követi a budapesti Szent László Gimnázium és a Kölcsey Ferenc Gimnázium pedagógusainak példáját a budaörsi Illyés Gyula Gimnáziumban, Szakgimnáziumban és Technikumban: szerda reggel nem vették fel a munkát, így tiltakoznak a pedagógusok sztrájkját ellehetetlenítő kormányrendelet ellen.
„Végképp kiüresíti a munkavállalói jogérvényesítés ezen formáját, így alaptörvénybe foglalt jogunktól foszt meg” – írja a pénteken megjelent, a pedagógusok sztrájkját ellehetetlenítő kormányrendeletről a budapesti Kölcsey Ferenc Gimnázium húsz tanára, akik tiltakozásképpen nem vették fel a munkát kedd reggel.
„Ha a közoktatásban az ott dolgozók nem élhetnek munkajogaikkal, állítsuk le egy napra a felsőoktatást” – írja a Facebookon a Veritas Virtus Libertas nevű, szegedi oktatókból és hallgatókból álló csoport, amely így támogatná a sztrájkra készülő pedagógusokat.
A sztrájk alapjog – ilyen feliratú molinó került ki hétfő reggel a kőbányai Szent László Gimnázium épületére.
Hiába próbált bejutni az Emberi Erőforrások Minisztériumának Szalay utcai épületébe a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének országos választmányának tagja.
A Kúriához fordul a Pedagógusok Szakszervezete és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete a Fővárosi Ítélőszék döntése miatt.
Mégsem vádolja „pártpolitikai tevékenység támogatásával” a január 31-i figyelmeztető sztrájkot szervező szakszervezeteket a kormány – ez derült ki azokból a bírósági iratokból, amelyeket a Népszava szerzett meg.
26 782-en vettek részt a pedagógusok múlt heti figyelmeztető sztrájkjában – derül ki a két nagy szakszervezet összesített adataiból.
Nem írhatnak be igazolatlan hiányzást azoknak a diákoknak, akik a múlt hétfői pedagógussztrájk miatt az első két órára nem mentek be az iskolába – derül ki egy tankerületi levélből, amely eljutott a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetéhez (PDSZ).
Hétfő délelőtt több mint húszezer pedagógus sztrájkolt béremelésért és a munkaterhek csökkentésért, csütörtökön pedig Miskolcon tartottak demonstrációt a szakszervezetek. Sokat foglalkoztunk a héten a központi középiskolai felvételi eredményeivel, és egy egészen új felsőoktatási rangsort is megmutattunk nektek. Ahogy arról is beszámoltunk, hogy egyre több város és kerület küld súlyos allergia elleni, életmentő injekciót az iskoláknak és az óvodáknak. Ezek voltak a hét legfontosabb hírei.
Fellebbezést nyújtott be a Fővárosi Ítélőtáblához az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi). A tárca többek között azt kéri, hogy a bíróság helyezze hatályon kívül az első fokon eljáró Fővárosi Törvényszék múlt pénteki döntését, amely jogszerűnek mondta ki a hétfői, kétórás figyelmeztető pedagógussztrájkot - derült ki a Népszava birtokába került kérelemből.
Nyílt levelet írt kétszáz miskolci, állami gimnáziumban dolgozó tanár az oktatási rendszer reménytelen helyzetéről. Levelüket változtatás nélkül közöljük.
Flexszel daraboltak szét egy biciklit a két nagy pedagógus-szakszervezet miskolci tüntetésén – ezzel akarták megmutatni, hogyan esett darabjaira az oktatás az elmúlt években. A 2016-os „tanárlázadás” egyik legfontosabb helyszínén tartották a demonstrációt, ahol az egyik felszólaló azt mondta: nem az a kérdés, mikor fog összeomlani az oktatási rendszer. Már összeomlott.