Ma megint tárgyalnak a kormánnyal a tanárok, téma lesz a sztrájk is
Újra tárgyal a kormánnyal a két tanári szakszervezet sztrájkbizottsága. Az elmúlt hónapokban egy témában sem született megállapodás.
Újra tárgyal a kormánnyal a két tanári szakszervezet sztrájkbizottsága. Az elmúlt hónapokban egy témában sem született megállapodás.
Megfelelő munkakörülményeket, méltó bérezést és „a kizsákmányoltság megszüntetését” követeli a Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezete (FDSZ), amely támogatja a pedagógusok január 31-i sztrájkját.
Figyelmeztető sztrájkot hirdet január 31-ére a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) - ezt a két szakszervezet jelentette be, miután közös sztrájkbizottságuk tárgyalt a kormány képviselőjével. Ha a januári akció sem vezet eredményre, márciusra újabb sztrájkot szerveznek.
Akciósorozatot szervez a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ), szerintük ugyanis hamar eljön az az idő, amikor már nem lesz, aki tanítson az iskolákban. Országszerte helyi pedagógusokkal szerveznek sajtótájékoztatókat, a „Holnap ki fog tanítani?” molinó több tankerületi központ előtt is felbukkan majd, és lesz, ahol demonstrációt is tartanak.
Miért tárgyalnak még mindig a kormánnyal, és miért nem kezdenek a napokban országos sztrájkba? A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) megválaszolta a leggyakoribb kérdéseket.
Kétórás figyelmeztető sztrájkra is készen áll a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ), ha nem sikerül megállapodni a bérek emeléséről a kormánnyal.
Nem fogadják el a 10 százalékos béremelésről szóló kormányzati javaslatot – ez derült ki a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) felméréséből, amelyben 1400 iskolai dolgozó vett részt.
Szerda délután zajlott a pedagógusok sztrájkbizottsági tárgyalásainak második fordulója az Emberi Erőforrások Minisztériumában.
Szerdán kezdhet tárgyalni a két nagy pedagógus-szakszervezet sztrájkbizottságával az Emberi Erőforrások Minisztériuma – ez derül ki abból a levélből, amelyet a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) osztott meg.
A pedagógusszakma fontos eleme a szakértői bizottsági munka - mondta az Emberi Erőforrások Minisztériumának köznevelésért felelős államtitkára.
Tüntetésre készülnek a tanárok, addig is a Pedagógus Szakszervezet (PSZ) azt várja a kormánytól, hogy döntsön az oktatásban dolgozók béremeléséről.
Andrej Plenkovic horvát kormányfő a csütörtöki kormányülésen az október 10. óta tartó sztrájk beszüntetésére szólította fel az oktatási dolgozókat Horvátországban.
Határidőt adott a kormánynak a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) követeléseik teljesítésére, amelynek ha nem tesznek eleget, országos sztrájkkal indítják a 2020-as évet.
A köztisztviselők és közalkalmazottak bérnövekedésével csökkent ugyan a feszültség a kormánykoalícióban, a pedagógus szakszervezetek azonban továbbra is elégedetlenek, és nem állnak el a sztrájktól. Csütörtökön egy napra a felsőoktatásban dolgozók is csatlakoztak a munkabeszüntetéshez.
Nem tartotta meg az első óráját ma négy pedagógus a kőbányai Szent László Gimnáziumban.
Sztrájkolni készültek csütörtökön a budapesti VIII. kerületi Vörösmarty Mihály Gimnázium tanárai, azonban ez elmaradt.
A jogszerű sztrájk lehetőségének feltételei nem jöttek létre, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete visszavonja sztrájkfelhívást - közölte a szakszervezet.
Felfüggesztik szombat reggeltől az április 8. óta folytatott országos sztrájkot, annak ellenére, hogy nem teljesült a sztrájkolók követelménye, a 30 százalékos fizetésemelés - közölte csütörtökön a legnagyobb lengyel pedagógus-szakszervezet elnöke, Slawomir Broniarz.
Több ezer pedagógus tüntetett kedden magasabb bérekért a lengyel fővárosban az oktatásügyi minisztérium előtt, ez volt a második ilyen akció a tizenöt napja tartó pedagógussztrájk keretében.
Több ezer pedagógus tüntet a varsói oktatásügyi minisztérium előtt, az immár tíz napja zajló bérsztrájk megtámogatására - számolt be róla szerdán a lengyel média.