Nettó 200 ezer forintnál többről nem is álmodnak a tanári diplomások
A pályakezdők idén átlagosan nettó 248 800 forintot szeretnének kézhez kapni. Mutatjuk, kik kérik a legmagasabb fizetést a munkáltatóktól.
A pályakezdők idén átlagosan nettó 248 800 forintot szeretnének kézhez kapni. Mutatjuk, kik kérik a legmagasabb fizetést a munkáltatóktól.
Jövőre a 25 év alattiaknak nem kell személyi jövedelemadót fizetniük a jövedelmük után. De pontosan mennyit hozhat majd a konyhára a kedvezmény? Mutatjuk.
Bruttó 431 600 forint - idén májusban kiugróan magas számok születtek a Központi Statisztikai Hivatalban, persze ennek is megvan az oka.
A bruttó átlagkereset 440 600 forint, a nettó 293 ezer volt áprilisban, mindkettő 10,1 százalékkal magasabb, mint egy évvel korábban.
A 16-28 év közötti munkavállalók 54 százaléka multinál dolgozna, de 43 százalék saját vállalkozás indításán is gondolkozik - derül ki a Zyntern.com kutatásából.
Évről évre több mint tízezren felvételiznek bölcsészképzésekre. De vajon milyen fizetésekre számíthatnak pályakezdőként? Megnéztük a friss adatokat.
A friss diplomások közül a pedagógus- és a művészetközvetítési szakon végzettek keresnek a legrosszabbul - ez derül ki egy idei felmérésből. A legfiatalabb tanárok, tanítók, óvodapedagógusok bruttó átlagbére alig haladja meg a 220 ezer forintot, így aztán nem meglepő, hogy sokan döntenek úgy: más területen keresnek állást.
Évről évre sokan választják az informatikai képzéseket, a friss statisztikák szerint ugyanis már egy alapszakos diplomával is ezen a területen lehet a legjobban keresni. Hány hónap alatt találhattok állást, és milyenek a kezdő fizetések? Milyen árnyoldalai vannak az IT-képzéseknek? Leástunk a diplomáspálya-követési rendszer adatainak legmélyére.
Közzétette a Központi Statisztikai Hivatal a márciusi átlagbéreket. Nézzük, melyik diplomával lehet a legtöbbet zsebre tenni a hónap végén.
Ballagások, szóbeli érettségi, szakképzési törvény módosítása, nyelvvizsga-mentesség, Fudan Egyetem, pályakezdő fizetések - erről mind-mind szó volt a héten. Mutatjuk az elmúlt hét nap legfontosabb történéseit.
2021 márciusában a fiatalok 60 százalékának volt megtakarítása, ami az eddig mért legmagasabb arány.
A felsőfokú végzettséggel rendelkezők közül legjobban az informatikai képzéseket befejező hallgatók kereshetnek, de az államtudományi szakokon végzettek sem panaszkodhatnak - derül ki az Oktatási Hivatal friss kutatásából, amely mintegy 600 ezer hallgató munkaerőpiaci követése alapján készült.
Kevesebb, mint 24 óra leforgása alatt több mint 50 ezer szavazat érkezett a kérdésre: mi legyen a 2020-as vizsgákkal. Újabb hat egyetem működési és finanszírozási modellváltásáról döntött a kormány, nyilvánosságra hozták a tankönyvlistát. Itt vannak a mai nap legfontosabb oktatási hírei.
Évente nagyjából ötvenezer hallgató fejezi be tanulmányait a felsőoktatásban. De vajon milyen fizetésekre számíthatnak a pályakezdők? Utánajártunk.
A magyarországi tanárhiányról már az Európai Bizottság is beszámolt, jelentésükben vázolták a legnagyobb problémákat - mint például a bérezést és az utánpótlás hiányát.
Jövőre felvételiztek egyetemre vagy főiskolára? Már ki is választottátok, milyen szakokat jelölnétek meg, vagy még hezitáltok? Ezen az oldalon minden információt megtalálhattok a diplomaszerzés utáni lehetőségekről. Itt egy kisegítség a döntéshez.
Hétezerrel nőtt a 15-24 éves fiatal munkanélküliek száma az augusztus-októberi időszakban. Ti is munkát kerestek, vagy pályakezdők vagytok? Most összeszedtünk néhány tippet, hogy könnyeb legyen az indulás.
Kiugróan megemelkedtek az elmúlt években a keresetek a műszaki pályákon. Alig öt esztendő alatt szinte megduplázódtak a fizetések többek között a gépészmérnökök, a villamosmérnökök, illetve a mechatronikai mérnökök körében.
Bruttó 334 667 forint - ennyi a diplomával rendelkező pályakezdők havi átlagbére a 2018-as diplomás pályakövetési kutatás szerint. Mennyit keresnek a különböző területeken végzettek, és melyik egyetem diplomásai számíthatnak a legmagasabb jövedelemre?
A felvi.hu-n hasznos infókat találtok azzal kapcsolatban, hogy milyen ágazatokban és munkakörökben helyezkedhettek el a végzés után, milyen jövedelemre számíthattok, és a szakmai tájékozódáshoz, kapcsolatépítéshez is kaptok segítséget.