Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Szeptember utolsó péntek éjszakáján újra megrendezik Magyarországon a Kutatók Éjszakája nevet viselő tudományos fesztivált, amellyel a kutatói életpályát és a tudományt próbálják népszerűsíteni.
Pályázatot nyújt be a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) egy új, 265 normál és 34 intenzív ágyas klinikai tömb építésére - döntött egyhangúlag a felsőoktatási intézmény szenátusa keddi rendkívüli ülésén.
EU-s támogatásból valósul meg a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) nagy szabású informatikai fejlesztése, melynek segítségével a hallgatók hamarosan többek között már nagy kapacitású Wifi segítségével is internetezhetnek az egyetemi kampusz teljes területén.
Kilenc projektre több mint kilencmilliárd forintot nyert pályázati forrásokból a Miskolci Egyetem (ME), a beruházások során számos épület megszépül, emellett fejlesztik az infrastruktúrát is.
Gimnazistáknak és felsőoktatási intézmények hallgatóinak, akik valamilyen területen kiváló eredményt tudnak felmutatni. Egyetlen felvételi kritérium az érdeklődés! Pályázz 2009. június 25-ig a Bolyai Műhely Alapítványhoz a 2009-2010-es tanévre!
A Magyar Szolgáltatóipari és Outsourcing Szövetség céljai között szerepel, hogy a magyar felsőoktatásban részt vevők között ismertté tegye a szolgáltatásipar, az outsourcing fogalomvilágát és összefüggéseit. Az évente kiírt pályázat célja azon egyetemi hallgatók támogatása, akik ezen a területen készítik felsőfokú tanulmányaikhoz kötődő dolgozatukat. A pályázatra július 15-éig lehet beküldeni a 2008. június 1. és 2009. május 30-a között készült, beadott és július 31-éig megvédett szakdolgozatokat.
A Szegedi Tudományegyetem csaknem 6,5 milliárd forintot hívhat le a műszaki-természettudományos képzési portfoliójának megújítására, a K+F+I szolgáltatások színvonalának emelésére és az informatikai, valamint épített infrastruktúrájának fejlesztésére.
A NanoTudomány Nemzetközi Közössége (The International NanoScience Community - TINC) pályázatot hirdet magyarországi és határontúli középiskolás diákoknak NANO-TINC 2009 címmel.
A Közép-Európai Iskolák Akadémiája (ACES) immáron második alkalommal hirdetett pályázatot középiskolák számára Tanuljunk meg együtt élni: Interkulturális párbeszéd Európában címmel, amelyre 12 országból 285 iskola jelentkezett. Közülük 63 volt magyar, így idén a magyar iskolák voltak a legaktívabbak a programban. A Budapesten, március 25-28. között tartandó konferencián a 32 díjnyertes pályázat képviselői találkoznak, hogy bemutassák közös munkájuk eredményét, és megvitassák az együttműködés során szerzett tapasztalataikat.
Rekordszámú Erasmus hallgató, minden eddiginél több látogató a Kutatók Éjszakáján, valamint 66 vállalkozó kismama is részét képezi a Tempus Közalapítvány 2008-as mérlegének. Korántsem teljes körű áttekintés a Tempus Közalapítvány által koordinált oktatási-képzési pályázati programok és a kapcsolódó szakmai tevékenységek tavalyi legszebb pillanatairól.
Harmadik alkalommal adta át a Dreher Sörgyárak Zrt. a "Jövő fiatal vállalkozója" pályázat díjait. Az első helyezésért járó elismerést egy különleges fogtechnikai szoftver alkotója kapta, a második helyen egy innovatív megoldásokkal foglalkozó vállalkozás végzett, a harmadik helyezést pedig egy tetőkertek tervezésével és kivitelezésével foglalkozó vállalkozás megálmodója érdemelte ki. A vállalat összesen hatmillió forinttal és félévre szóló ingyenes szakmai tanácsadással járul hozzá a vállalkozási tervek megvalósításához.
A Kodolányi János Főiskola Nemzeti Minőség Díjat nyert. Az elismerést a Parlamentben március 19-én Dr. Szabó Péter, a KJF rektora vette át Dr. Molnár Károly kutatás-fejlesztésért felelős tárca nélküli minisztertől és Mester Zoltántól, a Nemzeti Minőségi Díj Bizottság elnökétől.
Az elmúlt napokban kiírt, a hazai kutatás-fejlesztést támogató pályázatot ismertette Kolber István kutatás-fejlesztési szakállamtitkár ma délben, Budapesten. A pályázat célja megőrizni a válság okán munkájukat elvesztő kutató-fejlesztőket, illetve támogatni az új kutató-fejlesztő programok elindítását. A támogatásra egyetemek is pályázhatnak.
Az Erasmus Mundus egy olyan közösségi program, melynek célja, hogy magas színvonalú európai képzést nyújtson a legkiválóbb hallgatók részére, érkezzenek azok a világ bármely részér_l is. Az Európai Bizottság ezért a program keretében támogatást nyújt a fels_oktatási intézmények együttm_ködéséhez, és ösztöndíjat kínál európai és Európán kívüli hallgatóknak és oktatóknak. Ezen kívül pedig olyan projekteket is támogat, amelyeknek célja, hogy növelje az európai fels_oktatás vonzerejét.
A pályázat egyik célja a hazai felsőoktatási portálok bemutatása és népszerűsítése. Még egy hetük van azoknak, akik büszkék saját honlapjukra és úgy gondolják, hogy szívesen részt vennének a megmérettetésben. A jelentkezéseket Intézményi, Campus Portál és Oktatás és ifjúságtematikus oldal kategóriákban lehet leadni.
Magyarország kiemelt stratégiai célja egy európai kutatási nagyberendezés helyszínének megszerzése, ezért Molnár Károly kutatás-fejlesztésért felelős tárca nélküli miniszter irányításával hazánk pályázatot nyújtott be az Extreme Light Infrastructure (ELI) elnevezésű szuperlézer befogadásának elnyerésére. A helyszínértékelő bizottság javaslata alapján Magyarország Szeged helyszínnel pályázik, jelentette be a Kutatás-fejlesztésért Felelős Tárca Nélküli Miniszter Hivatala 2009. február 3-án.