Összefogás és ingyen elérhető könyvek: mindenki szabadon olvashat
A koronavírus járvány a hazai digitális könyvpiacra is hatással van. Most lehetőségetek van, több, mint 15 ezer könyv közül válogatni, és hangoskönyvekből is választhattok.
A koronavírus járvány a hazai digitális könyvpiacra is hatással van. Most lehetőségetek van, több, mint 15 ezer könyv közül válogatni, és hangoskönyvekből is választhattok.
Múlt héten kezdődött meg a digitális oktatás az iskolákban. Azóta több visszajelzés érkezett: vannak, akik pozitívan élik meg, de vannak, akiknél lehetetlen helyzetet teremtett az átállás.
Újabb olvasói levél érkezett hozzánk, melyben az új digitális oktatás negatív oldaláról ír egy diák.
Az új távoktatási forma nemcsak a pedagógusok számára kihívás, hanem a diákoknak és szülőknek is, akikre a járvány miatt még több nyomás is nehezedik. De mi lehet a megoldás? Hogyan lehet kezelni a kialakult helyzete?
A hétfőtől életbe lépett digitális oktatás nem csak a gyerekek és pedagógusok számára jelent új helyzetet és okoz nehézségeket, ugyanúgy a szülőknek is helyt kell állniuk.
Az utóbbi napokban sok időtök felszabadulhatott, ami felvetheti a kérdést: „Mit kezdjek magammal?” Most hoztunk nektek pár ötletet, hogyan tölthetitek el hasznosan a felszabadult óráitokat.
Maruzsa Zoltán az új digitális tanrend bevezetésének körülményeiről és annak fogadtatásáról beszélt.
Lehet, hogy elképzelhetetlennek tűnik a matektanulás otthonról: Ki magyarázza el a tananyagot? Honnan kaphatok segítséget, ha elakadok valahol? Most megmutatnunk nektek néhány online tanulási módszert, ami otthonról is tökéletesen alkalmazható.
A mai naptól a szakképzések is átállnak a digitális oktatásra, online próbálják meg átadni a tananyagot.
Ugyan most határozatlan ideig otthonról kell az érettségizőknek készülniük a nagy vizsgára, viszont ez nem jelenti azt, hogy ne lehetne kihasználni a helyzetet. Most összeszedtünk nektek néhány tippet, amivel a legjobbat tudjátok kihozni az otthoni tanulásból.
A mai naptól, március 16-tól nem nyitnak ki az iskolák, a tanulást távoktatásban folytatják a diákok. Összeszedtük, hogy eddig milyen ötletek, javaslatok érkeztek a távoktatás megkönnyítésére.
A bezárt egyetemi könyvtárak miatt úgy gondoljuk, hasznotokra lehetnek a következő online adatbázisok. Ezeken keresztül számos szakirodalmat érhettek el, amely különösen szakdolgozatíráshoz életmentő lehet.
Az IBS március 10-től, azaz tegnaptól lehetővé tette diákjainak, hogy online oktatási formában, otthonról tanuljanak.
A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) készítette el az online felsőoktatási platform első magyar nyelvű kurzusát. Az egyik legnépszerűbb, tanulásmódszertani tanfolyamot fordították le.
Nincs nyelvtudás biztos nyelvtani alapok nélkül - de szerencsére már ezek elsajátításához sem szükséges az unalmas tankönyveket bújni. Most három olyan alkalmazást ajánlunk, amivel egyszerűen fejleszthetitek a tudásotokat.
Ha iskola, egyetem vagy munka mellett fejlesztenétek magatokat, szívesen tanulnátok otthonról, vagy belekóstolnátok valami újba, akkor ezeket az oldalakat szeretni fogjátok. Négy hely, ahol ingyenes online kurzusokat végezhettek el a világ legjobb egyetemein.
Néhány napja elindult a Khan Academy magyar nyelvű verziója – írja a Qubit.
Megvan a felvételi, ezzel a lendülettel pedig nekiállnátok készülni a nyelvvizsgára? Szuper appot ajánlunk, amellyel fejleszthetitek a szókincseteket.
Közeledik az érettségi, és a matematika a "mumus"? A következő online kurzusokkal felkészülhettek: a tizedikestől kezdve egészen a végzős, tizenkettedikes témakörökig választhattok tanfolyamot.
Több száz tankönyvet és szakkönyvet érhettek el otthon a saját gépetekről az egyetemi tanuláshoz. Mutatunk néhány olyan oldalt, amelyeknek köszönhetően kényelmesen meg tudjátok oldani a tanulást vagy akár kutatást.