Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Tíz éven keresztül adták-vették a nyelvvizsgákat, volt, akinek 100 ezer forintért, másnak már 900 ezer forintért adták oda. A gyanúsítottak között rendőrök, élsportolók, de egyetemi oktatók is szerepelnek.
A Miniszterelnökséget vezető miniszter elrendelte a nyelvvizsga-bizonyítványok teljes körű felülvizsgálatát az irányítása alá tartozó közigazgatási szerveknél - tartalmazza Lázár János egy írásbeli kérdésre adott válasza, amely hétfőn került fel az Országgyűlés honlapjára.
Államilag támogatott nyelvtanfolyamra jelentkezett a tavaly őszi nyelvvizsgabotrány több gyanúsítottja, a Blikk információi szerint a nyomozás majdnem ezer gyanúsítottja közül tucatnyian próbálkoznak a Diplomamentő programmal.
Akár három év börtönbüntetést is kaphatnak azok, akik más személyi igazolványával vagy leckekönyvével vizsgáznak – ennek ellenére sokan vállaják a kockázatot, a "szolgáltatásért" ugyanis busás összegeket fizetnek a hallgatók. Az álvizsgázók és vizsgacsalók biznisze továbbra is virágzik, és – úgy tűnik – időnként maguk a vizsgáztatók is profitálnak az üzletből.
Valóságos iparággá terebélyesedett a nyelvvizsgacsalás és -hamisítás Magyarországon, annak ellenére, hogy ma már se szeri, se száma a főként világnyelvekből legálisan is megszerezhető okleveleknek - írja a HVG.