Fogvatartottak készítik a mobiltelefonok tárolására szolgáló iskolai szekrényeket
Az elmúlt hónapokban egyre több iskolában jelent meg az egyforma, szürke fémszekrény, ami az eddigi tapasztalatok alapján be is vált.
Az elmúlt hónapokban egyre több iskolában jelent meg az egyforma, szürke fémszekrény, ami az eddigi tapasztalatok alapján be is vált.
Az osztrák oktatási miniszter szerint „koncentrációgyilkosok” a mobiltelefonok.
A visszajelzések alapján úgy tűnik, mára már automatikussá vált a telefonok leadása az iskolákban.
Van, ahol 5-6 ezer forintot is elkérnek a diákoktól, hogy zárható szekrénybe tegyék a telefonjaikat.
A minisztérium szerint a bombariadóhoz hasonló esetekben nem a diák feladata értesíteni a szülőket.
Az elmúlt időszakban számos „hangfelvételbotrány” jelent meg a hazai médiában. Ezeket sokan ellenzik, mások pedig popcornnal a kézben várják a történetek folytatását. A Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány azonban fel szeretné hívni a figyelmet arra, hogy az ilyen botrányok hatására mennyire károsulhatnak a gyerekek.
Az új, kifejezetten a szülőknek szóló frissítésekkel biztonságosabbá akarják tenni a platform használatát.
Volt, ahol már a szülőket is értesítették a várható ellenőrzésről.
Továbbra sem kivitelezhető mindenhol a heti 5 testnevelésóra az iskolákban. Megéri diákként versenyekre jelentkezni, akár 100 ezer forintot is nyerhet a győztes csapat - összegyűjtöttük a hét legfontosabb történéseit.
Mindegy, hogy 40-50 év közötti dolgozó felnőttről van szó, a szabály az szabály.
Ahhoz, hogy egy biztosító lopás esetén fizessen, az iskoláknak naponta átadási bizonylatokat kellene alkalmazni.
Több iskolában még néhány nappal a tanévkezdés előtt sem tudják pontosan, hol és hogyan fogják tárolni a diákok mobiljait. Ugyanakkor van olyan intézményre is példa, ahol korábban is olyan házirend volt érvényben, hogy a tanulóknak reggel belépéskor már le kellett adni a telefonjaikat. Pedagógusokat, igazgatókat és szülőket kérdeztünk.
Szeptember másodikán, hétfőn lesz tüntetés a Belügyminisztérium előtt az igazgató kirúgása ellen. A gimnázium tantestülete elfogadhatatlannak tartja a BM döntését.
Ha sikeresnek ítélik meg a tesztet, januártól az összes iskolára kiterjeszthetik a tiltást.
Hogyan kell tárolni a diákok mobiljait? Ki lesz a felelős, ha valamelyik megsérül vagy eltűnik? Alig egy héttel a tanévkezdés előtt több iskolában még mindig sok a bizonytalanság.
Az új jogszabálytervezet bevezetése ellen több szervezet is tiltakozásba kezdett, a Belügyminisztérium mégis a korlátozás mellett döntött.
A tanulási teljesítmény javítása érdekében akarják bevezetni a korlátozást.
Az érintett fiatalok nehezebben tarthatják fenn kapcsolataikat, de akár alvászavar és rendszertelen étkezés is kialakulhat náluk. Egy finn kutatás pedig arról számolt be, hogy több időt töltenek telefonjukon a fiatalok, mint amit korábban becsültek.
Egyelőre nem tudni, hogy mikortól vezetik be az intézkedést.